identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

KANAL CONSTRUCT-SERV SRL

CAEN 4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CUI 26405458J19/19/2010Plătitor TVA din 2010Verificat ANAF 06.11.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
8,90mil lei
▼ 29,5% vs. 2024
Profit net · 2025
981mii lei
▼ 20,1% vs. 2024
Salariați
14
▼ 30,0% vs. 2024
Contracte publice
29
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

KANAL CONSTRUCT-SERV SRL (CUI 26405458, nr. J19/19/2010) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Lupeni, județul Harghita, înființată în 2010. Activitatea principală: lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221). Este plătitoare de TVA din 2010. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,90 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, KANAL CONSTRUCT-SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.903.355 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 29,5%. Rezultatul net a fost un profit de 981.012 lei. Datoriile totale au scăzut cu 47,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26405458
Nr. Reg. Comerțului
J19/19/2010 · EUID ROONRC.J19/19/2010
Cod CAEN
4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-01-18 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Sat Lupeni Com. Lupeni
Adresă
JUD. HARGHITA, SAT LUPENI COM. LUPENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20258,90 mil lei▼ 29,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,16 mil6,32 mil9,48 mil12,63 mil2023 · cifră de afaceri: 7.438.115 lei2023 · profit net: 1.791.173 lei20232024 · cifră de afaceri: 12.634.114 lei2024 · profit net: 1.227.513 lei20242025 · cifră de afaceri: 8.903.355 lei8,90 mil2025 · profit net: 981.012 lei2025
Salariați
14▼ 30,0%
20232025
Datorii totale
2,59 mil lei▼ 47,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4221 · 1.030 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
11,0% marjă · mai sus decât 48% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,0%
Creștere CA an/an
-29,5%
CA / salariat
635.954 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+19,0%/an
Grad de îndatorare
28%
Angajați, în timp
9 → 14 (2021–2025, +56%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20258.903.355−29,5%981.012−20,1%11,0%2.587.5579.142.6176.555.06014
202412.634.114+69,9%1.227.513−31,5%9,7%4.942.40510.516.4535.574.04820
20237.438.1151.791.17324,1%732.0555.216.6604.484.60515
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
KANAL CONSTRUCT-SERV SRL, LUPENI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

29

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
29
Valoare totală
1.692.388 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca pârât
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-101185/96/2025Curtea De Apel TargumurespretenţiiApelApelant Pârât
2026-01-142603/258/2024*Judecătoria MiercureaciucpretenţiiFondReclamant Reclamant
2025-09-1161/43/2025/a1Curtea De Apel Targumurescauţiune RESTITUIRERecursIntimat
2025-07-082603/258/2024Tribunalul HarghitapretenţiiApelApelant Reclamant
2025-04-151156/268/2025Judecătoria Odorheiulsecuiesccerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre KANAL CONSTRUCT-SERV SRL

Este KANAL CONSTRUCT-SERV SRL o firmă activă?

Da. KANAL CONSTRUCT-SERV SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este KANAL CONSTRUCT-SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, KANAL CONSTRUCT-SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19.01.2010 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO26405458.

Ce cifră de afaceri are KANAL CONSTRUCT-SERV SRL?

În 2025, KANAL CONSTRUCT-SERV SRL a avut o cifră de afaceri de 8.903.355 lei, în scădere cu 29,5% față de 2024, și un profit net de 981.012 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are KANAL CONSTRUCT-SERV SRL?

În 2025, KANAL CONSTRUCT-SERV SRL a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este KANAL CONSTRUCT-SERV SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care KANAL CONSTRUCT-SERV SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are KANAL CONSTRUCT-SERV SRL procese în instanță?

Da, KANAL CONSTRUCT-SERV SRL apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are KANAL CONSTRUCT-SERV SRL datorii la ANAF?

KANAL CONSTRUCT-SERV SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul KANAL CONSTRUCT-SERV SRL?

Sediul social declarat al KANAL CONSTRUCT-SERV SRL este în JUD. HARGHITA, SAT LUPENI COM. LUPENI.

Ce activitate are KANAL CONSTRUCT-SERV SRL?

Activitatea principală declarată a KANAL CONSTRUCT-SERV SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221).

Când a fost înființată KANAL CONSTRUCT-SERV SRL?

KANAL CONSTRUCT-SERV SRL a fost înregistrată pe 18.01.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J19/19/2010.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
KANAL CONSTRUCT-SERV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala