identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL

CAEN 8622 — Activități de asistență medicală specializată
CUI 26599613J2010000350128Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
50,45mil lei
▲ 50,8% vs. 2024
Profit net · 2025
2,61mil lei
▲ 64,4% vs. 2024
Salariați
95
▲ 5,6% vs. 2024
Contracte publice
41
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL (CUI 26599613, nr. J2010000350128) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2010. Activitatea principală: activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50,45 mil lei și 95 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.449.806 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 50,8%. Rezultatul net a fost un profit de 2.605.440 lei. Datoriile totale au crescut cu 15,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 95.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26599613
Nr. Reg. Comerțului
J2010000350128 · EUID ROONRC.J2010000350128
Cod CAEN
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-03-03 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DESCARTES RENÉ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400486
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. RIALDA MEDIA S.R.L. · 29 m · CAEN 5911 · +1 firme la aceeași adresă
  2. TOTAL PARQUET SRL · 33 m · CAEN 4332 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ALDENTIX S.R.L. · 46 m · CAEN 8623
  4. LIMA GELIA SRL · 47 m · CAEN 5262
  5. PSIHOSELECT CONTRIBUTORS SRL · 49 m · CAEN 7810
  6. KRUMMEN AUTOMOBILE SRL · 63 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  7. REAL TAXI RED S.R.L. · 64 m · CAEN 4933
  8. SMART DENTAL CARE SRL · 64 m · CAEN 8623 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202550,45 mil lei▲ 50,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
12,61 mil25,22 mil37,84 mil50,45 mil2023 · cifră de afaceri: 18.016.642 lei2023 · profit net: -2.707.940 lei20232024 · cifră de afaceri: 33.463.100 lei2024 · profit net: 1.585.093 lei20242025 · cifră de afaceri: 50.449.806 lei50,45 mil2025 · profit net: 2.605.440 lei2025
Salariați
95▲ 5,6%
20232025
Datorii totale
37,21 mil lei▲ 15,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8622 · 12.512 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
5,2% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,2%
Creștere CA an/an
+50,8%
CA / salariat
531.051 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
283,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+28,9%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
21 → 95 (2021–2025, +352%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202550.449.806+50,8%2.605.440+64,4%5,2%37.212.02147.357.799918.39895
202433.463.100+85,7%1.585.0934,7%32.344.35842.912.93119.62490
202318.016.642-2.707.940-15,0%32.242.06442.213.904-1.565.46979
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

41

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
4.500 lei
Ultimul an
2025

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
40
Valoare totală
437.906 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-01-099255/245/2020Curtea De Apel IasipretenţiiRecursRecurent
2023-05-189255/245/2020Tribunalul IasipretenţiiApelApelant PARAT
2023-02-23116/1285/2023Tribunalul Comercialclujcauţiune 116/1285/2023 c.rest.cautiune dep.de ZAMFIR FLORIN IOAN in dos.3010/3/2FondIntimat
2021-04-126944/211/2021Judecătoria Clujnapocacontestaţie la executareFondContestator
2020-04-169255/245/2020Judecătoria IasipretenţiiFondReclamant PARAT

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DARIA ARIF MED S.R.L.48549136în funcțiune
KAA SCANDINAVIAN INVESTMENT & DEVELOPMENT GROUP SRL34691814în funcțiune
SCANDINAVIA DIAGNOSTIC SRL16692226radiată
SCANDINAVIAN MEDICAL EQUIPMENT SRL24546396în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 50,93 mil lei, 97 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență medicală specializată · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL

Este CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL o firmă activă?

Da. CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL?

În 2025, CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL a avut o cifră de afaceri de 50.449.806 lei, în creștere cu 50,8% față de 2024, și un profit net de 2.605.440 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL?

În 2025, CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL a raportat un număr mediu de 95 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL procese în instanță?

Da, CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL datorii la ANAF?

CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL?

Sediul social declarat al CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DESCARTES RENÉ.

Ce activitate are CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL?

Activitatea principală declarată a CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622).

Când a fost înființată CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL?

CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL a fost înregistrată pe 03.03.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010000350128.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala