identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

EVO INSTAL SRL

CAEN 4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CUI 27406648J2010001507123Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 03.11.2026evoinstal.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
441mii lei
▲ 66,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−219mii lei
▼ 432,5% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
16ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EVO INSTAL SRL (CUI 27406648, nr. J2010001507123) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2010. Activitatea principală: lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 441 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, EVO INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 440.800 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 66,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 218.567 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,2% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (2.818.348 lei) depășesc activele totale (2.202.670 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-610.870 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-218.567 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27406648
Nr. Reg. Comerțului
J2010001507123 · EUID ROONRC.J2010001507123
Cod CAEN
4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-09-21 (16 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MĂRGINAŞĂ · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. KOINONIA C E EDITURA SRL · 40 m · CAEN 5811 · +2 firme la aceeași adresă
  2. UP CIPTRONIC SRL · 51 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  3. RUN TOPOGRAPHY SRL-D · 54 m · CAEN 7112
  4. PUNCTUAL COMIMPEX SRL · 55 m · CAEN 4635 · +9 firme la aceeași adresă
  5. GABRIA CRIS MED S.R.L. · 104 m · CAEN 8622
  6. GREEN DEVELOPMENTS SRL · 106 m · CAEN 4110 · +3 firme la aceeași adresă
  7. LD & JE CONSULTING SERVICES S.R.L. · 110 m · CAEN 8810
  8. PANDAN VET IMPEX S.R.L. · 118 m · CAEN 5510

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025441 mii lei▲ 66,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
110 mii220 mii331 mii441 mii2023 · cifră de afaceri: 114.000 lei2023 · profit net: -314.226 lei20232024 · cifră de afaceri: 264.592 lei2024 · profit net: 65.739 lei20242025 · cifră de afaceri: 440.800 lei441 mii2025 · profit net: -218.567 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
2,82 mil lei▲ 16,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4221 · 1.026 firme · mai sus decât 43% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 69% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-49,6% marjă · mai sus decât 11% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-49,6%
Creștere CA an/an
+66,6%
Datorii / active
128%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+21,5%/an
Grad de îndatorare
128%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025440.800+66,6%-218.567−432%-49,6%2.818.3482.202.670-610.870—
2024264.592+132%65.73924,8%2.424.4912.032.188-392.303—
2023114.000-314.226-275,6%1.970.6231.512.582-458.0412
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-10712/1285/2026Tribunalul ComercialclujpretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
AQUATILE S.R.L.54464719în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 441 mii lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EVO INSTAL SRL

Este EVO INSTAL SRL o firmă activă?

Da. EVO INSTAL SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este EVO INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, EVO INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2022 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO27406648.

Ce cifră de afaceri are EVO INSTAL SRL?

În 2025, EVO INSTAL SRL a avut o cifră de afaceri de 440.800 lei, în creștere cu 66,6% față de 2024, și o pierdere netă de 218.567 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este EVO INSTAL SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EVO INSTAL SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are EVO INSTAL SRL procese în instanță?

Da, EVO INSTAL SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are EVO INSTAL SRL datorii la ANAF?

EVO INSTAL SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EVO INSTAL SRL?

Sediul social declarat al EVO INSTAL SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MĂRGINAŞĂ.

Ce activitate are EVO INSTAL SRL?

Activitatea principală declarată a EVO INSTAL SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221).

Când a fost înființată EVO INSTAL SRL?

EVO INSTAL SRL a fost înregistrată pe 21.09.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010001507123.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EVO INSTAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala