identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

JOHNSON & JOHNSON ROMANIA SRL

CAEN 4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
CUI 27452199J2010009395407Plătitor TVA din 2010Verificat ANAF 08.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Distribuitor angro de medicamenteAviz ANMDMR (dispozitive medicale)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,04mld lei
▲ 14,6% vs. 2024
Profit net · 2025
11,00mil lei
▲ 175,1% vs. 2024
Salariați
153
▲ 4,8% vs. 2024
Contracte publice
445
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, JOHNSON & JOHNSON ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.038.446.421 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 14,6%. Rezultatul net a fost un profit de 10.995.400 lei. Datoriile totale au crescut cu 19,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 153.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27452199
Nr. Reg. Comerțului
J2010009395407 · EUID ROONRC.J2010009395407
Cod CAEN
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-10-01 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. TIPOGRAFILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 27 firme.

100 mN123456
  1. INTELIGENCE FINANCING S.R.L. · 90 m · CAEN 7414 · +12 firme la aceeași adresă
  2. ANALYTICAL & BIO SOLUTIONS SRL · 106 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  3. TCG INTERNATIONAL HOLDING S.A. · 117 m · CAEN 6421 · +8 firme la aceeași adresă
  4. VOLTRICK ENERGY SOLUTION S.R.L. · 127 m · CAEN 3511 · +3 firme la aceeași adresă
  5. GIMAR INVEST SRL · 158 m · CAEN 7414
  6. ODELGA OPERATOR SRL · 185 m · CAEN 8621 · +10 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,04 mld lei▲ 14,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
509,61 mil1,02 mld1,53 mld2,04 mld2023 · cifră de afaceri: 1.514.898.770 lei2023 · profit net: 6.152.220 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.778.256.637 lei2024 · profit net: 3.997.163 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.038.446.421 lei2,04 mld2025 · profit net: 10.995.400 lei2025
Salariați
153▲ 4,8%
20232025
Datorii totale
886,67 mil lei▲ 19,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4646 · 1.414 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
0,5% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,5%
Creștere CA an/an
+14,6%
CA / salariat
13.323.179 lei
Datorii / active
92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+15,0%/an
Grad de îndatorare
92%
Angajați, în timp
176 → 153 (2021–2025, -13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.038.446.421+14,6%10.995.400+175%0,5%886.668.920959.456.86275.259.392153
20241.778.256.637+17,4%3.997.163−35,0%0,2%742.001.486778.768.63039.354.189146
20231.514.898.7706.152.2200,4%698.221.649737.739.16939.828.286189
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-08.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Distribuitor angro de medicamente autorizat ANMDMR
loc distribuție: Bucuresti, sector 1; Procurare/comercializare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
459Dvalabil—Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Aviz de funcționare dispozitive medicale ANMDMR
activități: distribuție; software medical: distribuție
511valabil09.07.2029Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

445

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
445
Valoare totală
3.336.745 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

11
Dosare în care firma apare ca parte
11
Ca pârât
5
Ca creditor
4
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-214672/2/2026Curtea De Apel Bucuresticontestaţie act administrativ fiscalFondReclamant
2025-11-191408/85/2016/a57Tribunalul Sibiucontestaţie Împotriva Planului de distribuire nr. 7FondCreditor
2025-09-03645/100/2025Curtea De Apel Clujanulare act administrativRecursIntimat
2025-07-28610/114/2025Curtea De Apel Ploiesticontestaţie act administrativ fiscalRecursIntimat Pârât
2025-07-101399/100/2025Tribunalul Maramuresanulare act administrativFondPârât
2025-05-13437/33/2025Curtea De Apel Clujanulare act administrativ certificatul 1819 de încadare în grad de handicapFondPârât
2025-04-09610/114/2025Tribunalul Buzaucontestaţie act administrativ fiscalFondPârât
2025-03-24966/86/2025Tribunalul Suceavaactiune in raspundere delictualaFondPârât
2024-07-2625349/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2024-05-2916162/301/2024Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 137.551,12 LEIFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
JOHNSON & JOHNSON ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →