identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

STORM LOGISTIC SRL

CAEN 4681 — Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
CUI 27681974J2010001871127Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 04.11.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
66,84mil lei
▼ 14,0% vs. 2024
Profit net · 2025
403mii lei
▼ 52,4% vs. 2024
Salariați
7
▲ 16,7% vs. 2024
Vechime
15ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STORM LOGISTIC SRL (CUI 27681974, nr. J2010001871127) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Gherla, județul Cluj, înființată în 2010. Activitatea principală: comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4681). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66,84 mil lei și 7 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, STORM LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.843.131 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,0%. Rezultatul net a fost un profit de 403.243 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27681974
Nr. Reg. Comerțului
J2010001871127 · EUID ROONRC.J2010001871127
Cod CAEN
4681 — Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-11-08 (15 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. GRĂDINARILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 26 firme.

100 mN12345
  1. EXQUISITE BY ROXANA S.R.L. · 75 m · CAEN 9621
  2. PEŞTIAN TRANS S.R.L. · 92 m · CAEN 4941
  3. ALEXROOFBOND SERV S.R.L. · 93 m · CAEN 4391
  4. MOLDOVAN SOFIA TAXI S.R.L. · 110 m · CAEN 4932 · +31 firme la aceeași adresă
  5. MKS CONSTRUCTION WORK S.R.L. · 114 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202566,84 mil lei▼ 14,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
19,43 mil38,87 mil58,30 mil77,74 mil2023 · cifră de afaceri: 66.047.415 lei2023 · profit net: 407.069 lei20232024 · cifră de afaceri: 77.738.219 lei2024 · profit net: 846.570 lei20242025 · cifră de afaceri: 66.843.131 lei66,84 mil2025 · profit net: 403.243 lei2025
Salariați
7▲ 16,7%
20232025
Datorii totale
10,78 mil lei▼ 3,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4681 · 568 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,6% marjă · mai sus decât 32% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,6%
Creștere CA an/an
-14,0%
CA / salariat
9.549.019 lei
Datorii / active
81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+61,8%/an
Grad de îndatorare
81%
Angajați, în timp
5 → 7 (2021–2025, +40%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202566.843.131−14,0%403.243−52,4%0,6%10.776.47313.284.7812.508.3087
202477.738.219+17,7%846.570+108%1,1%11.117.76213.927.4402.809.6786
202366.047.415407.0690,6%10.452.24713.111.7932.659.5466
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
STORM LOGISTIC SRL, GHERLA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

14
Dosare în care firma apare ca parte
14
Ca creditor
10
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-232113/111/2023/a10Tribunalul Bihorcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondContestator
2025-02-282113/111/2023/a9Tribunalul Bihordeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-02-132113/111/2023/a8Tribunalul Bihorcontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2024-11-196888/235/2024Judecătoria GherlapretenţiiFondReclamant
2024-01-2531/1285/2024Tribunalul Comercialclujordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondReclamant
2023-12-054266/105/2023/a1Curtea De Apel Ploiestialte cereriApelIntimat Creditor
2023-11-284266/105/2023/a1Tribunalul Prahovaalte cereri Apel împotriva încheierii din data de 27.10.2023FondCreditor
2023-11-201194/42/2023Curtea De Apel Ploiestisuspendare executare Suspendare executare încheiere din 27.10.2023 pronunţată deApelIntimat
2023-11-201195/42/2023Curtea De Apel Ploiestiordonanţă preşedinţială SUSPENDARE PROVIZORIE A ÎNCHEIERII DIN 27.102023 PRONUNŢApelIntimat Creditor
2023-10-184266/105/2023Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DAES SRL17686389radiată
JET DIESEL OIL S.R.L.40979375în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 66,84 mil lei, 7 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STORM LOGISTIC SRL

Este STORM LOGISTIC SRL o firmă activă?

Da. STORM LOGISTIC SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este STORM LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?

Da, STORM LOGISTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26.06.2020 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO27681974.

Ce cifră de afaceri are STORM LOGISTIC SRL?

În 2025, STORM LOGISTIC SRL a avut o cifră de afaceri de 66.843.131 lei, în scădere cu 14,0% față de 2024, și un profit net de 403.243 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STORM LOGISTIC SRL?

În 2025, STORM LOGISTIC SRL a raportat un număr mediu de 7 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STORM LOGISTIC SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STORM LOGISTIC SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are STORM LOGISTIC SRL procese în instanță?

Da, STORM LOGISTIC SRL apare în 14 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are STORM LOGISTIC SRL datorii la ANAF?

STORM LOGISTIC SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STORM LOGISTIC SRL?

Sediul social declarat al STORM LOGISTIC SRL este în JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. GRĂDINARILOR.

Ce activitate are STORM LOGISTIC SRL?

Activitatea principală declarată a STORM LOGISTIC SRL este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate” (cod CAEN 4681).

Când a fost înființată STORM LOGISTIC SRL?

STORM LOGISTIC SRL a fost înregistrată pe 08.11.2010, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010001871127.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STORM LOGISTIC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala