identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DACHE & FIUL SRL

CAEN 2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
CUI 2781749J1992029645405Plătitor TVA din 1993TVA la încasareVerificat ANAF 10.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
415mii lei
▲ 32,1% vs. 2024
Profit net · 2025
167mii lei
▲ 26,3% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DACHE & FIUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 415.061 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 32,1%. Rezultatul net a fost un profit de 166.950 lei. Datoriile totale au crescut cu 93,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2781749
Nr. Reg. Comerțului
J1992029645405 · EUID ROONRC.J1992029645405
Cod CAEN
2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-01-21 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, INT TREI BRAZI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
42112

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 936 firme.

100 mN12345678
  1. NETWORK SECURITY SRL · 68 m · CAEN 8559 · +2 firme la aceeași adresă
  2. CLINICA DR. GAUCAN SRL · 74 m · CAEN 8623 · +3 firme la aceeași adresă
  3. MUSTURI ALESE SRL · 76 m · CAEN 1032 · +1 firme la aceeași adresă
  4. ASOCIATIA PRIETENII CARTII SRL · 94 m · CAEN 3299 · +5 firme la aceeași adresă
  5. LOLICO IMPEX S.R.L. · 100 m · CAEN 4639 · +7 firme la aceeași adresă
  6. SILVER STURIO SRL · 104 m · CAEN 322 · +3 firme la aceeași adresă
  7. FAST COMMUNICATION SRL · 107 m · CAEN 6190 · +1 firme la aceeași adresă
  8. AUTOPRODIMPEX AC 94 SRL · 108 m · CAEN 4782 · +6 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025415 mii lei▲ 32,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
104 mii208 mii311 mii415 mii2023 · cifră de afaceri: 255.718 lei2023 · profit net: 77.759 lei20232024 · cifră de afaceri: 314.150 lei2024 · profit net: 132.189 lei20242025 · cifră de afaceri: 415.061 lei415 mii2025 · profit net: 166.950 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
208 mii lei▲ 93,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 2815 · 43 firme · mai sus decât 21% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 62% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
40,2% marjă · mai sus decât 95% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
40,2%
Creștere CA an/an
+32,1%
CA / salariat
207.531 lei
Datorii / active
47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+5,4%/an
Lichiditate curentă
2,08
Grad de îndatorare
47%
Scor Z-Altman
4,27 (zonă sigură)
Angajați, în timp
2 → 2 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025415.061+32,1%166.950+26,3%40,2%208.070438.570230.5002
2024314.150+22,9%132.189+70,0%42,1%107.444290.994183.5502
2023255.71877.75930,4%192.382321.502129.1203
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DACHE & FIUL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →