identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

RD CAPITAL TEX S.R.L.

CAEN 7810 — Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
CUI 27855000J10/798/2010Plătitor TVA din 2024TVA la încasareVerificat ANAF 16.10.2026RO e-Facturardcapitaltex.roActivăAcreditat ANOFM
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
643mii lei
▲ 69,0% vs. 2024
Profit net · 2025
343mii lei
▼ 22,4% vs. 2024
Salariați
73
▲ 231,8% vs. 2024
Vechime
15ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RD CAPITAL TEX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 642.975 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 69,0%. Rezultatul net a fost un profit de 342.845 lei. Datoriile totale au crescut cu 53,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 73.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
27855000
Nr. Reg. Comerțului
J10/798/2010 · EUID ROONRC.J10/798/2010
Cod CAEN
7810 — Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-12-27 (15 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, ALEEA SPERANŢEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. SIGMA GAZ SRL · 17 m · CAEN 4681
  2. BIA CONSEL 2003 S.R.L. · 34 m · CAEN 7810 · +1 firme la aceeași adresă
  3. WONDERSPACE MANAGEMENT S.R.L. · 41 m · CAEN 6820
  4. SYNERGY GAS NETWORK S.R.L. · 43 m · CAEN 4322 · +1 firme la aceeași adresă
  5. M & M ALMATHEA S.R.L. · 56 m · CAEN 8560
  6. MĂCIUCĂ DENT S.R.L. · 96 m · CAEN 8623
  7. URBANPAS CONSULT S.R.L. · 98 m · CAEN 7111
  8. ALYACOM S.R.L. · 107 m · CAEN 4791

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025643 mii lei▲ 69,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
268 mii536 mii804 mii1,07 mil2023 · cifră de afaceri: 1.071.520 lei2023 · profit net: 406.771 lei20232024 · cifră de afaceri: 380.382 lei2024 · profit net: 441.608 lei20242025 · cifră de afaceri: 642.975 lei643 mii2025 · profit net: 342.845 lei2025
Salariați
73▲ 231,8%
20232025
Datorii totale
4,01 mil lei▲ 53,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7810 · 1.582 firme · mai sus decât 77% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Buzău · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
53,3% marjă · mai sus decât 81% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
53,3%
Creștere CA an/an
+69,0%
CA / salariat
8.808 lei
Datorii / active
10%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,5%/an
Grad de îndatorare
10%
Angajați, în timp
49 → 73 (2021–2025, +49%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025642.975+69,0%342.845−22,4%53,3%4.007.18241.577.0931.666.09873
2024380.382−64,5%441.608+8,6%116,1%2.608.41137.079.8881.323.25322
20231.071.520406.77138,0%2.469.0314.931.956881.64570
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Furnizor de servicii de ocupare acreditat
INFORMARE ŞI CONSILIERE/MEDIERE A MUNCII PE PIAŢA INTERNĂ
—valabil—ANOFM
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

10 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 69,13 mil lei valoare totală, din care 67,15 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
YOUR FUTURE - YOUR SES URBANProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare14,89 mil lei14,67 mil lei2024–2027
GO SES URBANProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare14,87 mil lei14,65 mil lei2024–2027
GO 4 SES ITI DDProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare7,10 mil lei6,99 mil lei2026–2028
Go4YoungVNProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,97 mil lei4,72 mil lei2024–2027
Start4YoungCTProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,97 mil lei4,72 mil lei2024–2027
Succes4YoungSVProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,97 mil lei4,72 mil lei2024–2027
Dezvoltarea profesionala a angajatilor din Regiunea Sud-EstProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,96 mil lei4,80 mil lei2024–2027
Learn4YOUProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,95 mil lei4,80 mil lei2024–2027
Train4YOUProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare4,95 mil lei4,70 mil lei2024–2027
Dezvoltare de noi competente in Judetul GalatiProgram Educație și Ocupare FSE+In Derulare2,49 mil lei2,36 mil lei2024–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
5
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-262185/114/2026Tribunalul Buzauacţiune în anulareFondPârât
2026-05-25727/42/2025*Curtea De Apel Ploiestianulare act administrativRecursIntimat Reclamant
2025-10-17740/42/2025Tribunalul Buzaususpendare executare act administrativFondReclamant
2025-10-17727/42/2025Tribunalul Buzauanulare act administrativFondReclamant
2025-08-14740/42/2025Curtea De Apel Ploiestisuspendare executare act administrativFondReclamant
2025-08-07727/42/2025Curtea De Apel Ploiestianulare act administrativFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RD CAPITAL TEX S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →