identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

EMY TRANS PLUS SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 28330831J2011000262019Plătitor TVA din 2011TVA la încasareVerificat ANAF 30.10.2026ActivăLicență transport ARRPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
507mii lei
▲ 0,9% vs. 2024
Profit net · 2025
279mii lei
▲ 1.761,2% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EMY TRANS PLUS SRL (CUI 28330831, nr. J2011000262019) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 2011. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2011. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 507 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, EMY TRANS PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 507.285 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,9%. Rezultatul net a fost un profit de 278.711 lei. Datoriile totale au scăzut cu 49,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28330831
Nr. Reg. Comerțului
J2011000262019 · EUID ROONRC.J2011000262019
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-04-11 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ŞTEFAN CEL MARE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN1234567
  1. APUSENI RETAIL SRL · 39 m · CAEN 4799 · +2 firme la aceeași adresă
  2. TOPO OFFICE SRL · 63 m · CAEN 7112 · +7 firme la aceeași adresă
  3. BEATRICE COMPANY SRL · 64 m · CAEN 4711 · +6 firme la aceeași adresă
  4. DALVER SRL · 69 m · CAEN 4100 · +1 firme la aceeași adresă
  5. SERCAR POWER SRL · 82 m · CAEN 5630 · +11 firme la aceeași adresă
  6. GLOBAL-MICROTECH SRL · 84 m · CAEN 8559 · +3 firme la aceeași adresă
  7. RALLUMEDICA SRL · 90 m · CAEN 8621 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025507 mii lei▲ 0,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
294 mii589 mii883 mii1,18 mil2023 · cifră de afaceri: 1.177.677 lei2023 · profit net: -58.725 lei20232024 · cifră de afaceri: 502.942 lei2024 · profit net: 14.975 lei20242025 · cifră de afaceri: 507.285 lei507 mii2025 · profit net: 278.711 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
474 mii lei▼ 49,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 57% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 70% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
54,9% marjă · mai sus decât 97% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
54,9%
Creștere CA an/an
+0,9%
CA / salariat
169.095 lei
Datorii / active
37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-7,4%/an
Grad de îndatorare
37%
Angajați, în timp
9 → 3 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025507.285+0,9%278.711+999%54,9%473.5421.268.542795.0003
2024502.942−57,3%14.9753,0%935.6751.451.964516.2893
20231.177.677-58.725-5,0%950.1041.469.791519.6875
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
EMY TRANS PLUS SRL, ALBA IULIA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Restaurant / fast-food înregistrat DSVSA
Sat Oiejdea,Com.Galda de Jos,DN1
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 03.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Restaurant / fast-food 1

  • Sat Oiejdea,Com.Galda de Jos,DN1

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca pârât
3
Ca debitor
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-122179/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondPârât
2025-09-127841/176/2025Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondPârât
2025-08-116837/176/2025Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondPârât
2024-01-0317/176/2024Judecătoria Albaiuliaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2023-04-0553/176/2022Tribunalul Albapretenţii pt suma de 67.234,25 leiApelApelant
2022-10-0716817/280/2022Judecătoria Pitestiplângere contravenţională PR VB ISCTR 22141300097/20.09.2022FondPetent
2022-01-0553/176/2022Judecătoria Albaiuliapretenţii pt suma de 67.234,25 leiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EMY TRANS PLUS SRL

Este EMY TRANS PLUS SRL o firmă activă?

Da. EMY TRANS PLUS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este EMY TRANS PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, EMY TRANS PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14.04.2011 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO28330831.

Ce cifră de afaceri are EMY TRANS PLUS SRL?

În 2025, EMY TRANS PLUS SRL a avut o cifră de afaceri de 507.285 lei, în creștere cu 0,9% față de 2024, și un profit net de 278.711 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are EMY TRANS PLUS SRL?

În 2025, EMY TRANS PLUS SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este EMY TRANS PLUS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EMY TRANS PLUS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are EMY TRANS PLUS SRL procese în instanță?

Da, EMY TRANS PLUS SRL apare în 7 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are EMY TRANS PLUS SRL datorii la ANAF?

EMY TRANS PLUS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EMY TRANS PLUS SRL?

Sediul social declarat al EMY TRANS PLUS SRL este în JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ŞTEFAN CEL MARE.

Ce activitate are EMY TRANS PLUS SRL?

Activitatea principală declarată a EMY TRANS PLUS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată EMY TRANS PLUS SRL?

EMY TRANS PLUS SRL a fost înregistrată pe 11.04.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2011000262019.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EMY TRANS PLUS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala