identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

EMV - UTIL SRL

CAEN 4312 — Lucrări de pregătire a terenului
CUI 28501672J2011001201350Plătitor TVA din 2011Verificat ANAF 10.10.2026emv-util.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
140,68mil lei
▲ 41,4% vs. 2024
Profit net · 2025
15,30mil lei
▲ 524,7% vs. 2024
Salariați
12
▼ 14,3% vs. 2024
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, EMV - UTIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 140.684.273 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 41,4%. Rezultatul net a fost un profit de 15.298.530 lei. Datoriile totale au scăzut cu 29,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
28501672
Nr. Reg. Comerțului
J2011001201350 · EUID ROONRC.J2011001201350
Cod CAEN
4312 — Lucrări de pregătire a terenului
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-05-18 (15 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Caraş-Severin
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CARAŞ-SEVERIN
Localitate
Sat Păltiniş Com. Păltiniş
Adresă
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT PĂLTINIŞ COM. PĂLTINIŞ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025140,68 mil lei▲ 41,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
35,17 mil70,34 mil105,51 mil140,68 mil2023 · cifră de afaceri: 118.647.355 lei2023 · profit net: 8.950.731 lei20232024 · cifră de afaceri: 99.506.919 lei2024 · profit net: 2.448.986 lei20242025 · cifră de afaceri: 140.684.273 lei140,68 mil2025 · profit net: 15.298.530 lei2025
Salariați
12▼ 14,3%
20232025
Datorii totale
32,73 mil lei▼ 29,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4312 · 2.364 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Caraș-Severin · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,9% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,9%
Creștere CA an/an
+41,4%
CA / salariat
11.723.689 lei
Datorii / active
33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+92,6%/an
Grad de îndatorare
33%
Angajați, în timp
9 → 12 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025140.684.273+41,4%15.298.530+525%10,9%32.732.16298.728.39129.672.65212
202499.506.919−16,1%2.448.986−72,6%2,5%46.459.82277.888.05017.666.12214
2023118.647.3558.950.7317,5%56.375.97576.025.58916.967.13611
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca creditor
4
Ca pârât
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-074471/208/2026Judecătoria Caransebesconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2024-08-3032291/325/2024Judecătoria Timisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât
2023-11-015062/30/2023Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniFondCreditor
2023-10-234856/30/2023Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2023-10-134704/30/2023Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2023-10-064536/30/2023Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2023-04-2015457/300/2022Tribunalul Bucurestianulare incident platăApelIntimat
2022-06-1415457/300/2022Judecătoria Sectorul2bucurestiobligatia de a faceFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de pregătire a terenului · Caraș-Severin

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EMV - UTIL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →