identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

POLAR COM SRL

CAEN 4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 2880300J1991000496126Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 02.11.2026ActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
341mii €
▲ 3,9% vs. 2024
Profit net · 2025
28mii €
▲ 40,5% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
23
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

POLAR COM SRL (CUI 2880300, nr. J1991000496126) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Gherla, județul Cluj, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782). Este plătitoare de TVA din 1998. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,72 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, POLAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.719.131 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 5,4%. Rezultatul net a fost un profit de 139.625 lei. Datoriile totale au scăzut cu 10,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2880300
Nr. Reg. Comerțului
J1991000496126 · EUID ROONRC.J1991000496126
Cod CAEN
4782 — Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-01 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, ALEEA STĂRUINŢEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 41 firme.

100 mN123
  1. A VIONA SRL · 139 m · CAEN 3661 · +31 firme la aceeași adresă
  2. IDA M. FINANCE S.R.L. · 152 m · CAEN 6619 · +5 firme la aceeași adresă
  3. SEBLOR SERV SRL · 195 m · CAEN 4533 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025341 mii €▲ 3,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
85 mii170 mii256 mii341 mii2023 · cifră de afaceri: 333.826 €2023 · profit net: 29.254 €20232024 · cifră de afaceri: 327.977 €2024 · profit net: 19.702 €20242025 · cifră de afaceri: 340.888 €341 mii2025 · profit net: 27.686 €2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
216 mii €▼ 12,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4782 · 4.413 firme · mai sus decât 82% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,1% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,1%
Creștere CA an/an
+3,9%
CA / salariat
85.222 €
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+3,8%/an
Lichiditate curentă
1,42
Grad de îndatorare
66%
Scor Z-Altman
2,45 (zonă gri)
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025340.888+3,9%27.686+40,5%8,1%216.196327.659111.4634
2024327.977−1,8%19.702−32,7%6,0%245.681330.61184.9305
2023333.82629.2548,8%209.732275.33265.6004
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
POLAR COM SRL, GHERLA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

23

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
23
Valoare totală
12.704 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-11-2226276/211/2023Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre POLAR COM SRL

Este POLAR COM SRL o firmă activă?

Da. POLAR COM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este POLAR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, POLAR COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1998 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO2880300.

Ce cifră de afaceri are POLAR COM SRL?

În 2025, POLAR COM SRL a avut o cifră de afaceri de 1.719.131 lei, în creștere cu 5,4% față de 2024, și un profit net de 139.625 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are POLAR COM SRL?

În 2025, POLAR COM SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este POLAR COM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care POLAR COM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are POLAR COM SRL procese în instanță?

Da, POLAR COM SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are POLAR COM SRL datorii la ANAF?

POLAR COM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul POLAR COM SRL?

Sediul social declarat al POLAR COM SRL este în JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, ALEEA STĂRUINŢEI.

Ce activitate are POLAR COM SRL?

Activitatea principală declarată a POLAR COM SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782).

Când a fost înființată POLAR COM SRL?

POLAR COM SRL a fost înregistrată pe 01.02.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991000496126.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
POLAR COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala