identitate. Intră în cont Pro
15 ANI PE PIAȚĂ

GREEN POWER ENERGY MARKET SRL

CAEN 3511 — Producția de energie electrică
CUI 29055314J40/11397/2013Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 30.10.2026ActivăLicență ANRE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,14mil lei
▲ 9,2% vs. 2024
Profit net · 2025
512mii lei
▼ 67,1% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
15ani
din 2011
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GREEN POWER ENERGY MARKET SRL (CUI 29055314, nr. J40/11397/2013) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2011. Activitatea principală: producția de energie electrică (CAEN 3511). Este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,14 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, GREEN POWER ENERGY MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.138.753 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,2%. Rezultatul net a fost un profit de 512.430 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,1% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29055314
Nr. Reg. Comerțului
J40/11397/2013 · EUID ROONRC.J40/11397/2013
Cod CAEN
3511 — Producția de energie electrică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-09-01 (15 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40191
Contact declarat
5 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 86 firme.

100 mN12345678
  1. Lucilla International SRL · 14 m · CAEN 6820 · +15 firme la aceeași adresă
  2. ANTICHITĂŢI DE FAMILIE SRL · 25 m · CAEN 4712
  3. SOFT DREAMS SRL · 28 m · CAEN 6210
  4. ELRO METAL DINAMIC SRL · 37 m · CAEN 4672
  5. GRUP MEDIA DIGITAL SRL · 39 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  6. VICTOR CARS SPA SRL · 48 m · CAEN 4520
  7. METALBEB NET EXPERT SRL · 53 m · CAEN 4677
  8. METAL PREST LUC S.R.L. · 55 m · CAEN 4618 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,14 mil lei▲ 9,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
540 mii1,08 mil1,62 mil2,16 mil2023 · cifră de afaceri: 871.546 lei2023 · profit net: 2.158.505 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.043.219 lei2024 · profit net: 1.556.580 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.138.753 lei1,14 mil2025 · profit net: 512.430 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
11,16 mil lei▼ 13,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 3511 · 387 firme · mai sus decât 78% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 79% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
45,0% marjă · mai sus decât 65% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
45,0%
Creștere CA an/an
+9,2%
Datorii / active
74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,5%/an
Grad de îndatorare
74%
Angajați, în timp
1 → 0 (2022–2023, -100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.138.753+9,2%512.430−67,1%45,0%11.160.69215.004.6613.869.957—
20241.043.219+19,7%1.556.580−27,9%149,2%12.838.61217.726.0854.913.107—
2023871.5462.158.505247,7%14.641.43220.124.1815.514.0320
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Licență/autorizație energie electrică
Producere
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
1442valabil—ANRE
lista din 04.10.2026
Licență/autorizație energie electrică
Producere
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
911expirata—ANRE
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

16 firme afiliate

FirmăCUIStare
ALIVE ENERGO POWER S.R.L.48784654în funcțiune
ALIVE ENERGY S.R.L.39837814în funcțiune
ALIVE PROPERTY SRL37673898în funcțiune
ALIVE RENEWABLES S.R.L.42454169în funcțiune
ALIVE SOLAR POWER S.R.L.48737687în funcțiune
ALIVE STORAGE 9 S.R.L.48018460în funcțiune
BILRO SUNNY S.R.L.40691410în funcțiune
CATALAN ELECTRIC SRL25544555în funcțiune
ECO TRADING ENERGY SRL28020342în funcțiune
ELITE AVIATION S.R.L.43257408în funcțiune
GALICSUD S.R.L.32407577în funcțiune
GAMA ENERGOTOTAL SRL29426005în funcțiune
IONO ENERGY SRL26076606în funcțiune
Q SOLAR ONE SRL26315207în funcțiune
RC DEVELOPMENT SEDUM RO SRL30344766în funcțiune
SPINE GREEN FV SRL30808971în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Producția de energie electrică · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

20

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 20 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GREEN POWER ENERGY MARKET SRL

Este GREEN POWER ENERGY MARKET SRL o firmă activă?

Da. GREEN POWER ENERGY MARKET SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este GREEN POWER ENERGY MARKET SRL plătitoare de TVA?

Da, GREEN POWER ENERGY MARKET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22.01.2013 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO29055314.

Ce cifră de afaceri are GREEN POWER ENERGY MARKET SRL?

În 2025, GREEN POWER ENERGY MARKET SRL a avut o cifră de afaceri de 1.138.753 lei, în creștere cu 9,2% față de 2024, și un profit net de 512.430 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este GREEN POWER ENERGY MARKET SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GREEN POWER ENERGY MARKET SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are GREEN POWER ENERGY MARKET SRL datorii la ANAF?

GREEN POWER ENERGY MARKET SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GREEN POWER ENERGY MARKET SRL?

Sediul social declarat al GREEN POWER ENERGY MARKET SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR.

Ce activitate are GREEN POWER ENERGY MARKET SRL?

Activitatea principală declarată a GREEN POWER ENERGY MARKET SRL este „Producția de energie electrică” (cod CAEN 3511).

Când a fost înființată GREEN POWER ENERGY MARKET SRL?

GREEN POWER ENERGY MARKET SRL a fost înregistrată pe 01.09.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/11397/2013.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GREEN POWER ENERGY MARKET SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala