identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

IDEAL FEROLUC SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 29380013J2011001232040Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 16.10.2026idealferoluc.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
46,26mil lei
▼ 5,9% vs. 2024
Profit net · 2025
3,95mil lei
▼ 23,5% vs. 2024
Salariați
82
▲ 2,5% vs. 2024
Contracte publice
4
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, IDEAL FEROLUC SRL a raportat o cifră de afaceri de 46.255.098 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,9%. Rezultatul net a fost un profit de 3.948.686 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 82.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29380013
Nr. Reg. Comerțului
J2011001232040 · EUID ROONRC.J2011001232040
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-11-24 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş
Adresă
JUD. BACĂU, SAT HEMEIUŞ COM. HEMEIUŞ, STR. CIREŞARILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
607235

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
idealferoluc.ro
Email
online@idealferoluc.ro
Ultima schimbare
site căzut (0) · 14.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202546,26 mil lei▼ 5,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
12,29 mil24,59 mil36,88 mil49,18 mil2023 · cifră de afaceri: 30.209.097 lei2023 · profit net: 2.459.610 lei20232024 · cifră de afaceri: 49.177.900 lei2024 · profit net: 5.162.598 lei20242025 · cifră de afaceri: 46.255.098 lei46,26 mil2025 · profit net: 3.948.686 lei2025
Salariați
82▲ 2,5%
20232025
Datorii totale
29,59 mil lei▲ 16,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4690 · 6.068 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bacău · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,5% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,5%
Creștere CA an/an
-5,9%
CA / salariat
564.087 lei
Datorii / active
63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+21,1%/an
Grad de îndatorare
63%
Angajați, în timp
49 → 82 (2021–2025, +67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202546.255.098−5,9%3.948.686−23,5%8,5%29.591.09647.095.75917.172.17282
202449.177.900+62,8%5.162.598+110%10,5%25.449.49741.777.98316.328.48680
202330.209.0972.459.6108,1%10.235.75223.537.51013.301.75855
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 643 mii lei valoare totală, din care 490 mii lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
DIGITALIZAREA SOCIETATII IDEAL FEROLUC SRLProgram Regional Nord-Est FEDRFinalizate643 mii lei490 mii lei2023–2025

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

IFL IDEAL FEROLUC şuruburi şi accesorii mobilă OSIM 2016

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
752 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
1.867 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

27
Dosare în care firma apare ca parte
27
Ca creditor
22
Ca debitor
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-18131/99/2019/a25Curtea De Apel Iasicontestare raport şi plan de distribuire sumeApelIntimat creditor
2026-07-292616/99/2026/a1Tribunalul Iasicontestaţie tabel preliminarFondCreditor
2026-05-07131/99/2019/a25Tribunalul Iasicontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2026-05-052616/99/2026Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2026-02-0386/119/2026Tribunalul Covasnadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-12-056255/249/2025Judecătoria Lehliugaravalidare poprire dos.ex.nr.1939/2022FondTerţ poprit
2025-11-05237/1371/2025Tribunalul Comercialmuresprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-07-1121127/301/2025Judecătoria Sectorul3bucurestialte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiareFondDebitor
2025-06-20861/89/2024/a9Curtea De Apel Iasideschiderea procedurii la cererea creditoruluiApelIntimat
2025-06-18861/89/2024/a9Tribunalul Vasluideschiderea procedurii la cererea creditorului cerere de apel împ.încheieriiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
SOLUSA CONSTRUCT S.R.L.54331992în funcțiune
BACĂU IMOB CONSTRUCT S.R.L.54328261în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 7 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 50,84 mil lei, 97 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2025 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2025 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IDEAL FEROLUC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →