identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

CAVA CLEAN SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 29414779J35/2661/2011Plătitor TVA din 2011TVA la încasareVerificat ANAF 15.10.2026RO e-Facturacavaclean.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,22mil lei
▼ 21,8% vs. 2024
Profit net · 2025
53mii lei
▼ 35,5% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
14ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CAVA CLEAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.216.491 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,8%. Rezultatul net a fost un profit de 52.982 lei. Datoriile totale au crescut cu 68,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 128.623 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29414779
Nr. Reg. Comerțului
J35/2661/2011 · EUID ROONRC.J35/2661/2011
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-12-05 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. MAREŞAL ALEXANDRU AVERESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. WULK LIVIUS-HARD & SOFT SOCIETATE IN COMANDITA · 19 m · CAEN 5829
  2. MECHIMBI SRL · 27 m · CAEN 4752 · +4 firme la aceeași adresă
  3. BORALUCY MAGIC TAXI S.R.L. · 29 m · CAEN 4932 · +3 firme la aceeași adresă
  4. MAX-NET SRL · 38 m · CAEN 6190
  5. DENTAL COSMETICS KLINIK SRL · 42 m · CAEN 8623 · +3 firme la aceeași adresă
  6. NEURODIET S.R.L. · 59 m · CAEN 8559 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ALTA MINICHIM SRL · 68 m · CAEN 8622 · +10 firme la aceeași adresă
  8. ECO MANDOR S.R.L. · 69 m · CAEN 3700 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,22 mil lei▼ 21,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
813 mii1,63 mil2,44 mil3,25 mil2023 · cifră de afaceri: 3.251.911 lei2023 · profit net: 2.434 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.832.864 lei2024 · profit net: 82.167 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.216.491 lei2,22 mil2025 · profit net: 52.982 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
1,22 mil lei▲ 68,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4690 · 6.074 firme · mai sus decât 69% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Timiș · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,4% marjă · mai sus decât 38% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,4%
Creștere CA an/an
-21,8%
CA / salariat
554.123 lei
Datorii / active
40%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
125,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+36,2%/an
Grad de îndatorare
40%
Angajați, în timp
1 → 4 (2021–2025, +300%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.216.491−21,8%52.982−35,5%2,4%1.223.6593.054.03342.2054
20242.832.864−12,9%82.167+999%2,9%727.3972.457.94982.0944
20233.251.9112.4340,1%1.002.8432.426.35973.0695
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca pârât
2
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-041388/306/2026Judecătoria Sibiuacţiune în constatare dijuns din dosar nr. 1557/176/2024FondChemat în garanţie
2025-12-1518648/306/2025Judecătoria Sibiuacţiune în constatare dijuns din dosar nr. 1557/176/2024FondChemat în garanţie
2025-12-1144477/325/2025Judecătoria Timisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-07-033725/30/2024Curtea De Apel TimisoarapretenţiiApelApelant Parat
2025-01-211557/176/2024Judecătoria Sibiucerere de valoare redusăFondChemat în garanţie
2024-07-083725/30/2024Tribunalul TimispretenţiiFondPârât
2024-02-281557/176/2024Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondChemat în garanţie

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2023-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CAVA CLEAN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →