identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 29417082J40/14434/2011Plătitor TVA din 2011TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
494mii lei
▲ 10,0% vs. 2024
Profit net · 2025
39mii lei
▼ 65,8% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
14ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. (CUI 29417082, nr. J40/14434/2011) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2011. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2011. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 494 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 493.985 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,0%. Rezultatul net a fost un profit de 38.648 lei. Datoriile totale au crescut cu 30,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29417082
Nr. Reg. Comerțului
J40/14434/2011 · EUID ROONRC.J40/14434/2011
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-12-05 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. NOVAC TOP S.R.L. · 16 m · CAEN 5610 · +4 firme la aceeași adresă
  2. DINROM BIGSTEF DIAL S.R.L. · 19 m · CAEN 4672
  3. FERCOMEX TRADE SRL · 23 m · CAEN 4673
  4. AGROINTERNATIONAL LIMITED COM S.R.L. · 24 m · CAEN 4675
  5. R&C EAGLE INVESTIGATION S.R.L. · 28 m · CAEN 8030 · +3 firme la aceeași adresă
  6. FOCUS PACK AMBALAJE SRL · 36 m · CAEN 1721 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ALICOR HOUSE 888 S.R.L. · 41 m · CAEN 6831
  8. MOTSTAHL SRL · 45 m · CAEN 4682 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025494 mii lei▲ 10,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
123 mii247 mii370 mii494 mii2023 · cifră de afaceri: 258.268 lei2023 · profit net: -60.995 lei20232024 · cifră de afaceri: 448.990 lei2024 · profit net: 112.966 lei20242025 · cifră de afaceri: 493.985 lei494 mii2025 · profit net: 38.648 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
186 mii lei▲ 30,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 56% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 66% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,8% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,8%
Creștere CA an/an
+10,0%
CA / salariat
246.993 lei
Datorii / active
51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+9,4%/an
Grad de îndatorare
51%
Angajați, în timp
1 → 2 (2022–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025493.985+10,0%38.648−65,8%7,8%186.286361.804175.5182
2024448.990+73,8%112.96625,2%143.153296.690153.5372
2023258.268-60.995-23,6%308.571349.14340.5721
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GRIZZLY INDUSTRIAL MOVERS SRL27221534radiată
PHOENIX MUTĂRI UTILAJE SRL33462871radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 498 mii lei, 2 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Întrebări despre PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.

Este PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. o firmă activă?

Da. PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 13.12.2011 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO29417082.

Ce cifră de afaceri are PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.?

În 2025, PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 493.985 lei, în creștere cu 10,0% față de 2024, și un profit net de 38.648 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.?

În 2025, PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. datorii la ANAF?

PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.?

Sediul social declarat al PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. MUZELOR.

Ce activitate are PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L.?

PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. a fost înregistrată pe 05.12.2011, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/14434/2011.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PHOENIX MUTĂRI INDUSTRIALE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala