identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

RETUC RMN SRL

CAEN 2016 — Fabricarea materialelor plastice în forme primare
CUI 29434741J2011002702357Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
11,05mil lei
▼ 6,0% vs. 2024
Profit net · 2025
3,18mil lei
▼ 19,5% vs. 2024
Salariați
14
▲ 7,7% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2011
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RETUC RMN SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.050.152 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,0%. Rezultatul net a fost un profit de 3.181.620 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29434741
Nr. Reg. Comerțului
J2011002702357 · EUID ROONRC.J2011002702357
Cod CAEN
2016 — Fabricarea materialelor plastice în forme primare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2011-12-09 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202511,05 mil lei▼ 6,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,94 mil5,88 mil8,81 mil11,75 mil2023 · cifră de afaceri: 9.853.670 lei2023 · profit net: 3.328.534 lei20232024 · cifră de afaceri: 11.752.474 lei2024 · profit net: 3.951.641 lei20242025 · cifră de afaceri: 11.050.152 lei11,05 mil2025 · profit net: 3.181.620 lei2025
Salariați
14▲ 7,7%
20232025
Datorii totale
825 mii lei▼ 26,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2016 · 53 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
28,8% marjă · mai sus decât 92% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
28,8%
Creștere CA an/an
-6,0%
CA / salariat
789.297 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+27,6%/an
Grad de îndatorare
5%
Angajați, în timp
15 → 14 (2021–2025, -7%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202511.050.152−6,0%3.181.620−19,5%28,8%824.57116.230.13415.410.55914
202411.752.474+19,3%3.951.641+18,7%33,6%1.124.39615.892.56814.772.98913
20239.853.6703.328.53433,8%908.86711.676.59210.771.23813
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
RETUC RMN SRL, GIARMATA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea materialelor plastice în forme primare · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-19AdresăJUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, GIARMATA, DJ 691,KM 7+ 835 M DREAPTAJUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, , DJ 691. KM7+835M DREAPTA
2026-09-19Cod CAEN38322016
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RETUC RMN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →