identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

DELONGHI ROMANIA SRL

CAEN 2751 — Fabricarea de aparate electrocasnice
CUI 29527204J2012000043129Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,97mld lei
▼ 0,2% vs. 2024
Profit net · 2025
157,22mil lei
▲ 1,5% vs. 2024
Salariați
3.632
▼ 5,5% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DELONGHI ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.972.745.129 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,2%. Rezultatul net a fost un profit de 157.222.768 lei. Datoriile totale au crescut cu 3,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3632.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29527204
Nr. Reg. Comerțului
J2012000043129 · EUID ROONRC.J2012000043129
Cod CAEN
2751 — Fabricarea de aparate electrocasnice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-01-11 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,97 mld lei▼ 0,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
745,03 mil1,49 mld2,24 mld2,98 mld2023 · cifră de afaceri: 2.443.023.840 lei2023 · profit net: 96.246.676 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.980.118.764 lei2024 · profit net: 154.871.008 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.972.745.129 lei2,97 mld2025 · profit net: 157.222.768 lei2025
Salariați
3.632▼ 5,5%
20232025
Datorii totale
872,57 mil lei▲ 3,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2751 · 27 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,3% marjă · mai sus decât 73% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,3%
Creștere CA an/an
-0,2%
CA / salariat
818.487 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+17,2%/an
Grad de îndatorare
45%
Angajați, în timp
3771 → 3632 (2021–2025, -4%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.972.745.129−0,2%157.222.768+1,5%5,3%872.570.4261.943.831.2831.012.027.5863.632
20242.980.118.764+22,0%154.871.008+60,9%5,2%843.981.8301.767.073.660854.804.8183.843
20232.443.023.84096.246.6763,9%1.043.572.0251.748.794.553698.570.4323.447
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-08-073279/833/2024Judecătoria Salontavalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de aparate electrocasnice · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DELONGHI ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →