identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

SCHAEFFLER MOTION TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.

CAEN 2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CUI 29600097J2013000981086Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,17mld lei
▲ 11,0% vs. 2024
Profit net · 2025
−705,96mil lei
▼ 1.127,8% vs. 2024
Salariați
1.380
▲ 0,3% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 8 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SCHAEFFLER MOTION TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.171.620.407 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 11,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 705.960.446 lei. Datoriile totale au crescut cu 169,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1380.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-705.960.446 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29600097
Nr. Reg. Comerțului
J2013000981086 · EUID ROONRC.J2013000981086
Cod CAEN
2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-01-26 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Ghimbav
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, STR. HERMANN OBERTH · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507075

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 m250 m500 mN1
  1. PMG BRASOV POWDER METAL SRL · 540 m · CAEN 2932

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,17 mld lei▲ 11,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
542,91 mil1,09 mld1,63 mld2,17 mld2023 · cifră de afaceri: 2.153.029.887 lei2023 · profit net: 6.104.027 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.955.682.682 lei2024 · profit net: 68.688.537 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.171.620.407 lei2,17 mld2025 · profit net: -705.960.446 lei2025
Salariați
1.380▲ 0,3%
20232025
Datorii totale
945,07 mil lei▲ 169,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2932 · 254 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-32,5% marjă · mai sus decât 13% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-32,5%
Creștere CA an/an
+11,0%
CA / salariat
1.573.638 lei
Datorii / active
58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-123,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,6%/an
Lichiditate curentă
0,92
Grad de îndatorare
58%
Scor Z-Altman
0,77 (zonă de risc)
Angajați, în timp
1622 → 1380 (2021–2025, -15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.171.620.407+11,0%-705.960.446−999%-32,5%945.070.2601.616.374.155569.920.7621.380
20241.955.682.682−9,2%68.688.537+999%3,5%350.355.9791.839.762.0931.275.881.2081.376
20232.153.029.8876.104.0270,3%588.329.2791.190.013.350395.259.8831.457
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SCHAEFFLER ROMANIA SRL14882941în funcțiune
ANEBRA COM SRL6472010radiată
B.B. PRECISION S.R.L.43725720activitate suspendată
BALMIR COM SRL9770828radiată
PROVIA M&C S.R.L.51988972în funcțiune
SCHAEFFLER TECHNOLOGIES ENGINEERING ROMANIA S.R.L.40115999în funcțiune

Firma are 8 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 6,37 mld lei, 7.637 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SCHAEFFLER MOTION TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →