identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PRESTARI SERVICII CONI-TRANS SRL

CAEN 150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CUI 2968446J1993000021144Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturafermaconi.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
18,73mil lei
▲ 76,9% vs. 2024
Profit net · 2025
2,81mil lei
▲ 171,4% vs. 2024
Salariați
44
▲ 18,9% vs. 2024
Contracte publice
322
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PRESTARI SERVICII CONI-TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.733.883 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 76,9%. Rezultatul net a fost un profit de 2.808.350 lei. Datoriile totale au scăzut cu 30,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 44.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2968446
Nr. Reg. Comerțului
J1993000021144 · EUID ROONRC.J1993000021144
Cod CAEN
150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-02 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Orş. Covasna
Adresă
JUD. COVASNA, ORŞ. COVASNA, STR. GARA MARE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
525200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
fermaconi.ro
Telefon
0267340087
Ultima schimbare
site lansat · 09.10.2026
Nota site-ului
7,2/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 04.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202518,73 mil lei▲ 76,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,68 mil9,37 mil14,05 mil18,73 mil2023 · cifră de afaceri: 11.990.203 lei2023 · profit net: 1.239.888 lei20232024 · cifră de afaceri: 10.591.973 lei2024 · profit net: 1.034.737 lei20242025 · cifră de afaceri: 18.733.883 lei18,73 mil2025 · profit net: 2.808.350 lei2025
Salariați
44▲ 18,9%
20232025
Datorii totale
5,15 mil lei▼ 30,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 150 · 1.016 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Covasna · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,0% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,0%
Creștere CA an/an
+76,9%
CA / salariat
425.770 lei
Datorii / active
34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,8%/an
Lichiditate curentă
1,15
Grad de îndatorare
34%
Scor Z-Altman
4,02 (zonă sigură)
Angajați, în timp
30 → 44 (2021–2025, +47%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202518.733.883+76,9%2.808.350+171%15,0%5.149.78115.317.95210.203.84344
202410.591.973−11,7%1.034.737−16,5%9,8%7.394.85814.989.0167.594.15837
202311.990.2031.239.88810,3%5.545.55612.194.3686.648.81236
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

322

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
322
Valoare totală
148.286 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-06-111520/322/2024Judecătoria Targusecuiescalte cereri anulare fila CECFondPetent
2023-07-3117190/211/2023Judecătoria ClujnapocapretenţiiFondPârât
2011-01-083240/119/2010Tribunalul Covasnaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată data iniţială a dosarulFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CONI-TUR SRL24755791în funcțiune
CONITRANS ÎNCHIRIERI SRL30405162radiată
COVA ENERG SOLARIS SRL30405154radiată
COVA ENERG SRL30405170radiată
COVA ENERG VOLTAIC SRL30405189radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 25 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 14 active, cifră de afaceri cumulată 106,55 mil lei, 181 salariați, 11 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRESTARI SERVICII CONI-TRANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →