identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

MĂDAGRIS SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 29719986J2012000148024Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
125mii lei
▼ 32,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−172mii lei
▼ 875,5% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MĂDAGRIS SRL (CUI 29719986, nr. J2012000148024) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Curtici, județul Arad, înființată în 2012. Activitatea principală: cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 111). Este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 125 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, MĂDAGRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 124.806 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 32,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 171.983 lei. Datoriile totale au crescut cu 101,6% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (195.456 lei) depășesc activele totale (64.094 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-130.376 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-171.983 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29719986
Nr. Reg. Comerțului
J2012000148024 · EUID ROONRC.J2012000148024
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-02-15 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Orş. Curtici
Adresă
JUD. ARAD, ORŞ. CURTICI, STR. MATEI BASARAB
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
315200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 mN12345678
  1. PRIM PREST SERV S.R.L. · 274 m · CAEN 4322 · +3 firme la aceeași adresă
  2. DENISTAR SRL · 314 m · CAEN 4299
  3. SERVMED DR. SĂCUI S.R.L. · 318 m · CAEN 8621
  4. I.S.A ALIMENTARA S.R.L. · 319 m · CAEN 4711
  5. WORKMATES S.R.L. · 360 m · CAEN 7820
  6. CIRCLE PRODUCTION S.R.L. · 386 m · CAEN 5911
  7. START DRIVE PRO S.R.L. · 402 m · CAEN 8553
  8. STONE WORKS WEST SRL · 414 m · CAEN 5210

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025125 mii lei▼ 32,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
65 mii131 mii196 mii262 mii2023 · cifră de afaceri: 261.848 lei2023 · profit net: -40.203 lei20232024 · cifră de afaceri: 185.300 lei2024 · profit net: 22.177 lei20242025 · cifră de afaceri: 124.806 lei125 mii2025 · profit net: -171.983 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
195 mii lei▲ 101,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 111 · 8.922 firme · mai sus decât 15% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Arad · mai sus decât 35% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-137,8% marjă · mai sus decât 4% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-137,8%
Creștere CA an/an
-32,6%
Datorii / active
305%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-5,5%/an
Grad de îndatorare
305%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025124.806−32,6%-171.983−876%-137,8%195.45664.094-130.376—
2024185.300−29,2%22.17712,0%96.975138.54841.573—
2023261.848-40.203-15,4%69.02688.42219.396—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MĂDAGRIS SRL

Este MĂDAGRIS SRL o firmă activă?

Da. MĂDAGRIS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este MĂDAGRIS SRL plătitoare de TVA?

Da, MĂDAGRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29.02.2012 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO29719986.

Ce cifră de afaceri are MĂDAGRIS SRL?

În 2025, MĂDAGRIS SRL a avut o cifră de afaceri de 124.806 lei, în scădere cu 32,6% față de 2024, și o pierdere netă de 171.983 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este MĂDAGRIS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MĂDAGRIS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are MĂDAGRIS SRL datorii la ANAF?

MĂDAGRIS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MĂDAGRIS SRL?

Sediul social declarat al MĂDAGRIS SRL este în JUD. ARAD, ORŞ. CURTICI, STR. MATEI BASARAB.

Ce activitate are MĂDAGRIS SRL?

Activitatea principală declarată a MĂDAGRIS SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 111).

Când a fost înființată MĂDAGRIS SRL?

MĂDAGRIS SRL a fost înregistrată pe 15.02.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012000148024.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MĂDAGRIS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala