identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

FARMACIA AMBROSIA SRL

CAEN 4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CUI 2975010J1992001020198Plătitor TVA din 1998Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,98mil lei
▲ 2,7% vs. 2024
Profit net · 2025
292mii lei
▼ 4,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2023
În anul 2025, FARMACIA AMBROSIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.984.968 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,7%. Rezultatul net a fost un profit de 291.940 lei. Datoriile totale au crescut cu 148,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2975010
Nr. Reg. Comerțului
J1992001020198 · EUID ROONRC.J1992001020198
Cod CAEN
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-02 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Sat Suseni Com. Suseni
Adresă
JUD. HARGHITA, SAT SUSENI COM. SUSENI, STR. CENTRU, NR.16
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.984.968 lei
▲ 2,7%
Profit net
291.940 lei
▼ 4,5%
Datorii
834.293 lei
▲ 148,0%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.452.064 lei2024: 1.933.569 lei2025: 1.984.968 lei1,98 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 246.139 lei2024: 305.850 lei2025: 291.940 lei292 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
14,7%
Creștere CA an/an
+2,7%
CA / salariat
1.984.968 lei
Datorii / active
72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
90,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+19,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.984.968 lei291.940 lei834.293 lei1.157.047 lei322.754 lei1
20241.933.569 lei305.850 lei336.441 lei974.126 lei637.685 lei1
20231.452.064 lei246.139 lei103.180 lei585.015 lei481.835 lei1
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
932 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate

FirmăCUIStare
ENGROS-PHARM SRL4915146în funcțiune
M. BASIC PHARMACEUTICALS SRL36224815în funcțiune
POLI-MED-ANNA SRL490735în funcțiune
PURE PHARMACEUTICALS SRL30444820în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · Harghita

DP
DOBI PHARMA S.R.L.
CUI 47436392 · Sat Casinu Nou Com. Plăieşii de Jos
DS
DATINPHARM S.R.L.
CUI 47363983 · Sat Voşlăbeni Com. Voşlăbeni
ET
EDU-TRONIC DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 46981242 · Sat Fitod Com. Leliceni
GF
GYÓGYÍR FARM S.R.L.
CUI 42725586 · Sat Sândominic Com. Sândominic
NM
NUTRIO MARKET S.R.L.
CUI 41271210 · Mun. Miercurea Ciuc
AM
AURAFARM MAX COSMETIX S.R.L.
CUI 37707702 · Sat Subcetate Com. Subcetate

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARMACIA AMBROSIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →