identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

ODOR CONTROL SRL

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 29785289J2012001726409Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 04.11.2026odorcontrol.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,52mil lei
▲ 63,8% vs. 2024
Profit net · 2025
677mii lei
▲ 632,1% vs. 2024
Salariați
8
▲ 100,0% vs. 2024
Contracte publice
34
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ODOR CONTROL SRL (CUI 29785289, nr. J2012001726409) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2012. Activitatea principală: activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112). Este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,52 mil lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, ODOR CONTROL SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.524.487 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 63,8%. Rezultatul net a fost un profit de 676.921 lei. Datoriile totale au crescut cu 184,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29785289
Nr. Reg. Comerțului
J2012001726409 · EUID ROONRC.J2012001726409
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-02-22 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CÂMPINIŢA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
13863
Contact declarat
18 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
odorcontrol.ro
Email
office@odorcontrol.ro
Ultima schimbare
site lansat · 01.11.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. RFL RENT IMOB SRL · 17 m · CAEN 6820
  2. RFL LOGISTIC S.R.L. · 36 m · CAEN 4778
  3. MEX CAFE BAR SRL · 56 m · CAEN 5610 · +2 firme la aceeași adresă
  4. BYTES BALLAD S.R.L. · 57 m · CAEN 6201
  5. SANTANDER TRADING S.R.L. · 64 m · CAEN 4110
  6. IDEEA PROIECT CONSULTING SRL · 75 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  7. BELLA SALON SRL · 104 m · CAEN 6831 · +1 firme la aceeași adresă
  8. SERV COM NICOF SRL · 111 m · CAEN 5211 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,52 mil lei▲ 63,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,88 mil3,76 mil5,64 mil7,52 mil2023 · cifră de afaceri: 4.047.552 lei2023 · profit net: 847.918 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.595.052 lei2024 · profit net: 92.460 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.524.487 lei7,52 mil2025 · profit net: 676.921 lei2025
Salariați
8▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
4,86 mil lei▲ 184,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7112 · 16.259 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
9,0% marjă · mai sus decât 31% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,0%
Creștere CA an/an
+63,8%
CA / salariat
940.561 lei
Datorii / active
88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+21,8%/an
Grad de îndatorare
88%
Angajați, în timp
4 → 8 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.524.487+63,8%676.921+632%9,0%4.862.4595.498.215860.3628
20244.595.052+13,5%92.460−89,1%2,0%1.710.0154.084.3182.377.8864
20234.047.552847.91820,9%562.5093.232.7182.670.2094
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

34

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
135.080 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
31
Valoare totală
368.009 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2019-01-11789/3/2019Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GREEN PROMPT TEAM SRL29948521radiată
OHM JEWELLERY S.R.L.47392172în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 7,52 mil lei, 9 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-10AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CÂMPINIŢA, NR.4, PARTER, CAMERA 4MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CÂMPINIŢA, NR.4, PARTER. CAMERA 4

Întrebări despre ODOR CONTROL SRL

Este ODOR CONTROL SRL o firmă activă?

Da. ODOR CONTROL SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este ODOR CONTROL SRL plătitoare de TVA?

Da, ODOR CONTROL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.05.2013 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO29785289.

Ce cifră de afaceri are ODOR CONTROL SRL?

În 2025, ODOR CONTROL SRL a avut o cifră de afaceri de 7.524.487 lei, în creștere cu 63,8% față de 2024, și un profit net de 676.921 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ODOR CONTROL SRL?

În 2025, ODOR CONTROL SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ODOR CONTROL SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ODOR CONTROL SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are ODOR CONTROL SRL procese în instanță?

Da, ODOR CONTROL SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ODOR CONTROL SRL datorii la ANAF?

ODOR CONTROL SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ODOR CONTROL SRL?

Sediul social declarat al ODOR CONTROL SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR CÂMPINIŢA.

Ce activitate are ODOR CONTROL SRL?

Activitatea principală declarată a ODOR CONTROL SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112).

Când a fost înființată ODOR CONTROL SRL?

ODOR CONTROL SRL a fost înregistrată pe 22.02.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012001726409.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ODOR CONTROL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala