identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

MUNTEANU MARKET SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 29905490J2012000510139Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 05.11.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,12mil lei
▼ 3,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−240mii lei
▼ 297,3% vs. 2024
Salariați
4
▲ 33,3% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MUNTEANU MARKET SRL (CUI 29905490, nr. J2012000510139) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Costinești, județul Constanța, înființată în 2012. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,12 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 05.11.2026.

În anul 2025, MUNTEANU MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.121.207 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 3,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 239.874 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.068.681 lei) depășesc activele totale (719.420 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-270.448 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-239.874 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29905490
Nr. Reg. Comerțului
J2012000510139 · EUID ROONRC.J2012000510139
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-03-14 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-05 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 m250 mN123456
  1. PADO AZUR SRL · 37 m · CAEN 9200 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ZAGORI SELECT SRL · 41 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  3. EXPLOATARE CALCAR SRL · 43 m · CAEN 1411 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DFG BY VIO S.R.L. · 68 m · CAEN 5611 · +14 firme la aceeași adresă
  5. AMIRAL COSTINESTI SRL · 80 m · CAEN 5520 · +7 firme la aceeași adresă
  6. AVR GROUP S.R.L. · 338 m · CAEN 5611 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,12 mil lei▼ 3,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
562 mii1,12 mil1,69 mil2,25 mil2023 · cifră de afaceri: 2.249.858 lei2023 · profit net: 284.759 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.195.020 lei2024 · profit net: 121.583 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.121.207 lei2,12 mil2025 · profit net: -239.874 lei2025
Salariați
4▲ 33,3%
20232025
Datorii totale
1,07 mil lei▼ 13,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5611 · 10.397 firme · mai sus decât 76% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Constanța · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-11,3% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-11,3%
Creștere CA an/an
-3,4%
CA / salariat
530.302 lei
Datorii / active
149%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,6%/an
Grad de îndatorare
149%
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.121.207−3,4%-239.874−297%-11,3%1.068.681719.420-270.4484
20242.195.020−2,4%121.583−57,3%5,5%1.235.0301.250.224121.8233
20232.249.858284.75912,7%1.144.8681.429.867284.9992
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-05.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Com. Costineşti, Sat Costineşti
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
1
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-016420/254/2026Judecătoria Mangaliavalidare poprireFondTerţ poprit
2026-02-041701/271/2026Judecătoria Oradeacerere de valoare redusăFondPârât
2024-03-271548/254/2024Judecătoria Mangaliaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Restaurante · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MUNTEANU MARKET SRL

Este MUNTEANU MARKET SRL o firmă activă?

Da. MUNTEANU MARKET SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 05.11.2026).

Este MUNTEANU MARKET SRL plătitoare de TVA?

Da, MUNTEANU MARKET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29.03.2012 (verificare ANAF din 05.11.2026). Codul de TVA este RO29905490.

Ce cifră de afaceri are MUNTEANU MARKET SRL?

În 2025, MUNTEANU MARKET SRL a avut o cifră de afaceri de 2.121.207 lei, în scădere cu 3,4% față de 2024, și o pierdere netă de 239.874 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MUNTEANU MARKET SRL?

În 2025, MUNTEANU MARKET SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MUNTEANU MARKET SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MUNTEANU MARKET SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are MUNTEANU MARKET SRL procese în instanță?

Da, MUNTEANU MARKET SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MUNTEANU MARKET SRL datorii la ANAF?

MUNTEANU MARKET SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MUNTEANU MARKET SRL?

Sediul social declarat al MUNTEANU MARKET SRL este în JUD. CONSTANŢA, SAT COSTINEŞTI COM. COSTINEŞTI, STR. TINERETULUI.

Ce activitate are MUNTEANU MARKET SRL?

Activitatea principală declarată a MUNTEANU MARKET SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată MUNTEANU MARKET SRL?

MUNTEANU MARKET SRL a fost înregistrată pe 14.03.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012000510139.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MUNTEANU MARKET SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala