identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

STARFIER S.R.L.

CAEN 4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CUI 30151927J33/334/2012Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturastarfier.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
22,76mil lei
▲ 10,1% vs. 2024
Profit net · 2025
1,23mil lei
▼ 15,9% vs. 2024
Salariați
40
▲ 5,3% vs. 2024
Contracte publice
10
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, STARFIER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22.759.273 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,1%. Rezultatul net a fost un profit de 1.230.975 lei. Datoriile totale au crescut cu 18,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 40.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30151927
Nr. Reg. Comerțului
J33/334/2012 · EUID ROONRC.J33/334/2012
Cod CAEN
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-05-05 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

100 m250 mN12345678
  1. MELANDRE SRL · 175 m · CAEN 4711 · +4 firme la aceeași adresă
  2. SUPER INSTALCO S.R.L. · 175 m · CAEN 4752
  3. ADOLESCENTA COM S.R.L. · 189 m · CAEN 4719 · +2 firme la aceeași adresă
  4. MIRACES COM SRL · 204 m · CAEN 5211 · +6 firme la aceeași adresă
  5. BRASCANU PROD S.R.L. · 212 m · CAEN 4711 · +4 firme la aceeași adresă
  6. SECANTA PROD SRL · 226 m · CAEN 2942 · +2 firme la aceeași adresă
  7. FIDO WASH&GO SRL · 235 m · CAEN 9601 · +3 firme la aceeași adresă
  8. FORGEO SRL · 235 m · CAEN 7112 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202522,76 mil lei▲ 10,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,69 mil11,38 mil17,07 mil22,76 mil2023 · cifră de afaceri: 17.800.660 lei2023 · profit net: 1.096.111 lei20232024 · cifră de afaceri: 20.665.881 lei2024 · profit net: 1.463.477 lei20242025 · cifră de afaceri: 22.759.273 lei22,76 mil2025 · profit net: 1.230.975 lei2025
Salariați
40▲ 5,3%
20232025
Datorii totale
9,16 mil lei▲ 18,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4752 · 2.844 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Suceava · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,4% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,4%
Creștere CA an/an
+10,1%
CA / salariat
568.982 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+26,0%/an
Grad de îndatorare
68%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202522.759.273+10,1%1.230.975−15,9%5,4%9.164.67113.497.8034.321.34440
202420.665.881+16,1%1.463.477+33,5%7,1%7.767.20111.377.9393.603.02038
202317.800.6601.096.1116,2%5.918.57210.893.0234.961.59830
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 5,25 mil lei valoare totală, din care 3,49 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
„Dezvoltarea activității companiei STARFIER S.R.L.”Program Regional Nord-Est FEDRIn Derulare5,25 mil lei3,49 mil lei2025–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

STARFIER OSIM 2020

Contracte publice (SEAP)

10

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
774 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
8
Valoare totală
99.411 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-0412847/279/2024Judecătoria Piatraneamtvalidare poprire DS EX 401/2024FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STARFIER S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →