identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

HAR WASSER ENERGIE SRL

CAEN 811 — Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
CUI 30428840J19/298/2012Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 03.11.2026În insolvențăActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,88mil lei
▼ 29,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−5,91mil lei
▼ 24,6% vs. 2024
Salariați
21
— constant
Contracte publice
20
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată · stadiu: Fond · dosar 595/96/2026 · 30.04.2026
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

HAR WASSER ENERGIE SRL (CUI 30428840, nr. J19/298/2012) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 2012. Activitatea principală: extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei (CAEN 811). Este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,88 mil lei și 21 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, HAR WASSER ENERGIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.881.717 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 29,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.913.119 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 21.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 369.857 lei.
  • Datorii peste active — Datoriile (18.517.334 lei) depășesc activele totale (9.075.991 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-9.441.343 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-5.913.119 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30428840
Nr. Reg. Comerțului
J19/298/2012 · EUID ROONRC.J19/298/2012
Cod CAEN
811 — Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-07-13 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Mun. Miercurea Ciuc
Adresă
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. MÁRTON ÁRON · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
530211
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. MINI MANO S.R.L. · 42 m · CAEN 8559
  2. GERKON ELECTRO SRL · 48 m · CAEN 4664
  3. DALTO FURNITURE S.R.L. · 53 m · CAEN 4647
  4. SECOPLAN BUILDING SYSTEMS S.R.L. · 62 m · CAEN 4322 · +1 firme la aceeași adresă
  5. EROESS CONSULTING SRL · 66 m · CAEN 6210 · +1 firme la aceeași adresă
  6. CÂNTAREELECTRONICE SRL · 77 m · CAEN 4754
  7. GASTRO - SERVICE SRL · 87 m · CAEN 5610
  8. GALENUS PHARM SRL · 101 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,88 mil lei▼ 29,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,44 mil4,87 mil7,31 mil9,75 mil2023 · cifră de afaceri: 6.554.084 lei2023 · profit net: -106.649 lei20232024 · cifră de afaceri: 9.745.725 lei2024 · profit net: -4.745.313 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.881.717 lei6,88 mil2025 · profit net: -5.913.119 lei2025
Salariați
21
20232025
Datorii totale
18,52 mil lei▼ 1,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 811 · 228 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-85,9% marjă · mai sus decât 8% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-85,9%
Creștere CA an/an
-29,4%
CA / salariat
327.701 lei
Datorii / active
204%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+25,0%/an
Grad de îndatorare
204%
Angajați, în timp
7 → 21 (2021–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.881.717−29,4%-5.913.119-85,9%18.517.3349.075.991-9.441.34321
20249.745.725+48,7%-4.745.313-48,7%18.847.67414.905.774-3.941.90021
20236.554.084-106.649-1,6%13.173.27213.109.153-64.11915
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
HAR WASSER ENERGIE SRL, MIERCUREA CIUC
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

20

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
75.923 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
10
Valoare totală
251.785 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca debitor
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-30595/96/2026Tribunalul Harghitaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondDebitor
2025-05-281736/110/2025Tribunalul Bacaudeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SOLAR ENERGY HARGHITA SRL30877742radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 15 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 7 județe: 8 active, cifră de afaceri cumulată 21,48 mil lei, 63 salariați, 7 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre HAR WASSER ENERGIE SRL

Este HAR WASSER ENERGIE SRL o firmă activă?

HAR WASSER ENERGIE SRL este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este HAR WASSER ENERGIE SRL plătitoare de TVA?

Da, HAR WASSER ENERGIE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 02.06.2016 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO30428840.

Ce cifră de afaceri are HAR WASSER ENERGIE SRL?

În 2025, HAR WASSER ENERGIE SRL a avut o cifră de afaceri de 6.881.717 lei, în scădere cu 29,4% față de 2024, și o pierdere netă de 5.913.119 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are HAR WASSER ENERGIE SRL?

În 2025, HAR WASSER ENERGIE SRL a raportat un număr mediu de 21 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este HAR WASSER ENERGIE SRL în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care HAR WASSER ENERGIE SRL este debitoare, nr. 595/96/2026, din 30.04.2026, stadiul: fond.

Are HAR WASSER ENERGIE SRL procese în instanță?

Da, HAR WASSER ENERGIE SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are HAR WASSER ENERGIE SRL datorii la ANAF?

HAR WASSER ENERGIE SRL apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 369.857 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul HAR WASSER ENERGIE SRL?

Sediul social declarat al HAR WASSER ENERGIE SRL este în JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. MÁRTON ÁRON.

Ce activitate are HAR WASSER ENERGIE SRL?

Activitatea principală declarată a HAR WASSER ENERGIE SRL este „Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei” (cod CAEN 811).

Când a fost înființată HAR WASSER ENERGIE SRL?

HAR WASSER ENERGIE SRL a fost înregistrată pe 13.07.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J19/298/2012.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HAR WASSER ENERGIE  SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala