identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

PANAIT CERNA SA

CAEN 4762 — Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
CUI 3056154J1992000972362Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 17.10.2026panaitcerna.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,17mil lei
▼ 10,2% vs. 2024
Profit net · 2025
10mii lei
▼ 74,8% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Contracte publice
13
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PANAIT CERNA SA a raportat o cifră de afaceri de 1.167.702 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 10,2%. Rezultatul net a fost un profit de 10.301 lei. Datoriile totale au scăzut cu 6,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3056154
Nr. Reg. Comerțului
J1992000972362 · EUID ROONRC.J1992000972362
Cod CAEN
4762 — Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1993-02-05 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TULCEA
Localitate
Mun. Tulcea
Adresă
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. TRANDAFIRILOR · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
820137

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
panaitcerna.ro
Nota site-ului
5,4/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 22.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. CNO ELITE SRL · 29 m · CAEN 6220 · +1 firme la aceeași adresă
  2. AGROFERMA FRECATEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · 31 m · CAEN 111
  3. VIOLETASAVA S.R.L. · 38 m · CAEN 8690
  4. ROYAL DENT SRL · 47 m · CAEN 8623
  5. FUN MOB DESIGN SRL · 52 m · CAEN 7440
  6. ARCHAEUS GRUP SRL · 53 m · CAEN 4712
  7. REEDLAND PROIECT SRL · 57 m · CAEN 7111 · +3 firme la aceeași adresă
  8. TITANIDA CONSULTANŢĂ SRL · 67 m · CAEN 7022

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,17 mil lei▼ 10,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
342 mii684 mii1,03 mil1,37 mil2023 · cifră de afaceri: 1.367.622 lei2023 · profit net: 77.590 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.300.219 lei2024 · profit net: 40.906 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.167.702 lei1,17 mil2025 · profit net: 10.301 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
514 mii lei▼ 6,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4762 · 739 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Tulcea · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,9% marjă · mai sus decât 38% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,9%
Creștere CA an/an
-10,2%
CA / salariat
233.540 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,9%/an
Lichiditate curentă
0,96
Grad de îndatorare
37%
Scor Z-Altman
2,66 (zonă gri)
Angajați, în timp
8 → 5 (2021–2025, -38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.167.702−10,2%10.301−74,8%0,9%513.7231.364.452886.8995
20241.300.219−4,9%40.906−47,3%3,1%549.4821.430.816917.5045
20231.367.62277.5905,7%631.2321.549.250954.1886
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

13

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
412 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
9
Valoare totală
6.954 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · Tulcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PANAIT CERNA SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →