identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DROSERA COMSERV SRL

CAEN 121 — Cultivarea strugurilor
CUI 3093683J06/1199/1992Plătitor TVA din 1997Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
76,46mil lei
▲ 38,0% vs. 2024
Profit net · 2025
15,53mil lei
▲ 13,6% vs. 2024
Salariați
90
▲ 15,4% vs. 2024
Contracte publice
34
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DROSERA COMSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 76.458.384 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 38,0%. Rezultatul net a fost un profit de 15.532.883 lei. Datoriile totale au scăzut cu 14,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 90.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3093683
Nr. Reg. Comerțului
J06/1199/1992 · EUID ROONRC.J06/1199/1992
Cod CAEN
121 — Cultivarea strugurilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-18 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bistriţa Năsăud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Localitate
Sat Satu Nou Com. Cetate
Adresă
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT SATU NOU COM. CETATE, STR. PRINCIPALA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
427042
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202576,46 mil lei▲ 38,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
19,11 mil38,23 mil57,34 mil76,46 mil2023 · cifră de afaceri: 39.696.584 lei2023 · profit net: 15.257.090 lei20232024 · cifră de afaceri: 55.398.208 lei2024 · profit net: 13.675.850 lei20242025 · cifră de afaceri: 76.458.384 lei76,46 mil2025 · profit net: 15.532.883 lei2025
Salariați
90▲ 15,4%
20232025
Datorii totale
17,93 mil lei▼ 14,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 121 · 253 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bistrița-Năsăud · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
20,3% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,3%
Creștere CA an/an
+38,0%
CA / salariat
849.538 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+113,0%/an
Lichiditate curentă
1,71
Grad de îndatorare
28%
Scor Z-Altman
3,98 (zonă sigură)
Angajați, în timp
32 → 90 (2021–2025, +181%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202576.458.384+38,0%15.532.883+13,6%20,3%17.934.99565.037.06631.480.04390
202455.398.208+39,6%13.675.850−10,4%24,7%20.843.60860.733.48830.114.05578
202339.696.58415.257.09038,4%24.829.55446.641.64516.438.20553
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Structură de cazare clasificată
Com. Cetate, Sat Satu Nou
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT FAMILIAL/PENSIUNE, AMPRENTA TRANSILVANIEI, 3 - STELE, Com. Cetate, Sat Satu Nou
17464valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
BAR DE ZI, JELNA, 3 - STELE, Com. Cetate, Sat Satu Nou
18262valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

34

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
15
Valoare totală
112.052 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
19
Valoare totală
5.011.025 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca creditor
3
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-029418/328/2026Judecătoria TurdapretenţiiFondPârât
2026-05-04190/43/2026Curtea De Apel TargumuresPlângere împotriva deciziei CNSC DEC. NR. 1193/C1/692,754,840RecursIntimat
2026-04-30188/43/2026Curtea De Apel TargumuresPlângere împotriva deciziei CNSC DEC. NR. 1193/C1/692,754,840RecursIntimat
2025-07-092193/108/2025Tribunalul Araddeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2024-11-1543088/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2024-07-057266/190/2024Judecătoria Bistritacerere de valoare redusăFondPârât
2023-12-151154/33/2023Curtea De Apel ClujPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 2799/C3/2938, 2952 din data deRecursIntimat
2023-11-09285/1371/2023Tribunalul Comercialmuresprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea strugurilor · Bistrița-Năsăud

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DROSERA COMSERV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →