identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

MARINE TECH SOLUTIONS SRL

CAEN 4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
CUI 31057708J2013000006174Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 15.10.2026marine-tech.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,32mil lei
▼ 1,3% vs. 2024
Profit net · 2025
199mii lei
▼ 53,4% vs. 2024
Salariați
7
— constant
Contracte publice
38
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MARINE TECH SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.320.850 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,3%. Rezultatul net a fost un profit de 198.555 lei. Datoriile totale au crescut cu 123,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
31057708
Nr. Reg. Comerțului
J2013000006174 · EUID ROONRC.J2013000006174
Cod CAEN
4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-01-07 (13 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. QUASAR ADVERTS S.R.L. · 25 m · CAEN 4712
  2. FLORCOM MOBILE S.R.L. · 60 m · CAEN 4740
  3. GANMIXT SRL · 78 m · CAEN 4712
  4. LA LUKNIN SRL · 85 m · CAEN 9531
  5. GLOBAL ENERGY SERVICES SRL · 98 m · CAEN 4321
  6. ISAGRAMIS CONSTRUCT S.R.L. · 99 m · CAEN 4100
  7. STF ELEN ENERGY S.R.L. · 104 m · CAEN 4730 · +2 firme la aceeași adresă
  8. MI MENG TRADING S.R.L. · 125 m · CAEN 5630

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20254,32 mil lei▼ 1,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,07 mil4,13 mil6,20 mil8,26 mil2023 · cifră de afaceri: 8.261.108 lei2023 · profit net: 1.885.088 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.376.392 lei2024 · profit net: 426.195 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.320.850 lei4,32 mil2025 · profit net: 198.555 lei2025
Salariați
7
20232025
Datorii totale
1,19 mil lei▲ 123,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4664 · 1.432 firme · mai sus decât 69% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Galați · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,6% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,6%
Creștere CA an/an
-1,3%
CA / salariat
617.264 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+9,7%/an
Grad de îndatorare
20%
Angajați, în timp
7 → 7 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.320.850−1,3%198.555−53,4%4,6%1.187.7125.932.8654.746.2787
20244.376.392−47,0%426.195−77,4%9,7%532.6815.746.0705.214.3897
20238.261.1081.885.08822,8%962.3345.749.5284.788.1946
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

MarineTech Naval Solutions OSIM 2024

Contracte publice (SEAP)

38

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
69.039 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
29
Valoare totală
136.859 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-06-021275/838/2025Judecătoria LiestipretenţiiFondReclamant
2022-07-114825/118/2022Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MĂRĂRICĂ FOOD SRL37406173în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 6,22 mil lei, 8 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · Galați

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARINE TECH SOLUTIONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →