identitate. Intră în cont Pro
13 ANI PE PIAȚĂ

SANGRECU CONSTRUCT SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 31319043J2013000357083Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 06.11.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,97mil lei
▲ 12,9% vs. 2024
Profit net · 2025
407mii lei
▼ 6,4% vs. 2024
Salariați
12
▲ 20,0% vs. 2024
Vechime
13ani
din 2013
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SANGRECU CONSTRUCT SRL (CUI 31319043, nr. J2013000357083) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Făgăraș, județul Brașov, înființată în 2013. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,97 mil lei și 12 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, SANGRECU CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.971.965 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,9%. Rezultatul net a fost un profit de 407.442 lei. Datoriile totale au scăzut cu 19,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
31319043
Nr. Reg. Comerțului
J2013000357083 · EUID ROONRC.J2013000357083
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-03-05 (13 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Făgăraş
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. FĂGĂRAŞ, STR. TĂBĂCARI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
505200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 80 firme.

100 mN12345678
  1. PLUTO CONCEPT S.R.L. · 22 m · CAEN 4791
  2. MATEOS GARAJE S.R.L. · 41 m · CAEN 9531 · +1 firme la aceeași adresă
  3. CAFFETIAMO LONG S.R.L. · 112 m · CAEN 1071
  4. ALFACAN C.L. CONSULTING SRL · 113 m · CAEN 7112 · +2 firme la aceeași adresă
  5. ANTODANMAR S.R.L. · 134 m · CAEN 1623 · +1 firme la aceeași adresă
  6. SABBIA AMANET S.R.L. · 145 m · CAEN 6492
  7. HORASS SERV S.R.L. · 159 m · CAEN 6420 · +1 firme la aceeași adresă
  8. DIANTHUS SRL · 161 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,97 mil lei▲ 12,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
743 mii1,49 mil2,23 mil2,97 mil2023 · cifră de afaceri: 2.216.300 lei2023 · profit net: 337.061 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.633.202 lei2024 · profit net: 435.299 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.971.965 lei2,97 mil2025 · profit net: 407.442 lei2025
Salariați
12▲ 20,0%
20232025
Datorii totale
1,26 mil lei▼ 19,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 91% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
13,7% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,7%
Creștere CA an/an
+12,9%
CA / salariat
247.664 lei
Datorii / active
51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+44,0%/an
Grad de îndatorare
51%
Angajați, în timp
9 → 12 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.971.965+12,9%407.442−6,4%13,7%1.256.5942.477.0661.220.47212
20242.633.202+18,8%435.299+29,1%16,5%1.553.6922.366.722813.03010
20232.216.300337.06115,2%627.9751.005.706377.73111
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Făgăraş
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
COFETĂRIE, SANGRECU HOUSE, 3 - STELE, Mun. Făgăraş
16323valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Restaurante · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-25Cod CAEN56105611

Întrebări despre SANGRECU CONSTRUCT SRL

Este SANGRECU CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. SANGRECU CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este SANGRECU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, SANGRECU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2017 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO31319043.

Ce cifră de afaceri are SANGRECU CONSTRUCT SRL?

În 2025, SANGRECU CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 2.971.965 lei, în creștere cu 12,9% față de 2024, și un profit net de 407.442 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SANGRECU CONSTRUCT SRL?

În 2025, SANGRECU CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 12 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SANGRECU CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SANGRECU CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are SANGRECU CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

SANGRECU CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SANGRECU CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al SANGRECU CONSTRUCT SRL este în JUD. BRAŞOV, MUN. FĂGĂRAŞ, STR. TĂBĂCARI.

Ce activitate are SANGRECU CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a SANGRECU CONSTRUCT SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată SANGRECU CONSTRUCT SRL?

SANGRECU CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 05.03.2013, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2013000357083.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SANGRECU CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala