identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

INDUSTRI VENT SRL

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 32747412J2014000096309Plătitor TVA din 2014Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
991mii lei
▼ 8,9% vs. 2023
Profit net · 2024
162mii lei
▲ 199,1% vs. 2023
Salariați
5
▼ 16,7% vs. 2023
Vechime
12ani
din 2014
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

INDUSTRI VENT SRL (CUI 32747412, nr. J2014000096309) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2014. Activitatea principală: fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511). Este plătitoare de TVA din 2014. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 991 mii lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2024, INDUSTRI VENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 991.248 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,9%. Rezultatul net a fost un profit de 161.516 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
32747412
Nr. Reg. Comerțului
J2014000096309 · EUID ROONRC.J2014000096309
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-02-05 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ILARIE CHENDI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
440084
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. SCHOPPING MONA SRL-D · 41 m · CAEN 4771
  2. BLUE DIGITAL NEST S.R.L. · 47 m · CAEN 6202 · +3 firme la aceeași adresă
  3. MED DR ANDO SRL · 64 m · CAEN 8622
  4. BIRTOC TRANS S.R.L. · 76 m · CAEN 4941
  5. NORDESSA PREST PROVIDER S.R.L. · 78 m · CAEN 1628 · +2 firme la aceeași adresă
  6. ROBOTA & STEFAN S.R.L. · 79 m · CAEN 4782
  7. TAKI TRANS SATU MARE S.R.L. · 79 m · CAEN 4939
  8. ALI BABA SRL · 91 m · CAEN 4939 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024991 mii lei▼ 8,9% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
272 mii544 mii816 mii1,09 mil2022 · cifră de afaceri: 1.086.437 lei2022 · profit net: 386.561 lei20222023 · cifră de afaceri: 1.087.901 lei2023 · profit net: -163.020 lei20232024 · cifră de afaceri: 991.248 lei991 mii2024 · profit net: 161.516 lei2024
Salariați
5▼ 16,7%
20222024
Datorii totale
323 mii lei▲ 20,5%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
16,3%
Creștere CA an/an
-8,9%
CA / salariat
198.250 lei
Datorii / active
39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
31,1%
Creștere medie anuală (2015–2024)
+38,1%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024991.248−8,9%161.51616,3%322.887836.415519.3825
20231.087.901+0,1%-163.020−142%-15,0%268.059659.571397.3666
20221.086.437386.56135,6%271.385867.521596.3864
Încă 8 ani de istoric (2014–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre INDUSTRI VENT SRL

Este INDUSTRI VENT SRL o firmă activă?

Da. INDUSTRI VENT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este INDUSTRI VENT SRL plătitoare de TVA?

Da, INDUSTRI VENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18.02.2014 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO32747412.

Ce cifră de afaceri are INDUSTRI VENT SRL?

În 2024, INDUSTRI VENT SRL a avut o cifră de afaceri de 991.248 lei, în scădere cu 8,9% față de 2023, și un profit net de 161.516 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are INDUSTRI VENT SRL?

În 2024, INDUSTRI VENT SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este INDUSTRI VENT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care INDUSTRI VENT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are INDUSTRI VENT SRL datorii la ANAF?

INDUSTRI VENT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul INDUSTRI VENT SRL?

Sediul social declarat al INDUSTRI VENT SRL este în JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ILARIE CHENDI.

Ce activitate are INDUSTRI VENT SRL?

Activitatea principală declarată a INDUSTRI VENT SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511).

Când a fost înființată INDUSTRI VENT SRL?

INDUSTRI VENT SRL a fost înregistrată pe 05.02.2014, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2014000096309.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INDUSTRI VENT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala