identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

WARCON INNOVATION SRL

CAEN 4342 — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
CUI 32820564J2014000174261Plătitor TVA din 2014TVA la încasareVerificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,13mil lei
▼ 28,6% vs. 2024
Profit net · 2025
231mii lei
▼ 85,7% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Contracte publice
17
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, WARCON INNOVATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.131.301 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 28,6%. Rezultatul net a fost un profit de 231.241 lei. Datoriile totale au scăzut cu 45,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
32820564
Nr. Reg. Comerțului
J2014000174261 · EUID ROONRC.J2014000174261
Cod CAEN
4342 — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-02-21 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GHEORGHE DOJA · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
540342
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345678
  1. OQEMA RO S.R.L. · 50 m · CAEN 4690
  2. PRODECO SRL · 50 m · CAEN 4752 · +10 firme la aceeași adresă
  3. MILMAIER STUDIO PROIECT S.R.L. · 61 m · CAEN 7111
  4. DANUBIUS COM SRL · 63 m · CAEN 4782
  5. TRIPLE PROPERTIES SRL · 66 m · CAEN 6820
  6. SURDENTAL LUX S.R.L. · 67 m · CAEN 8623
  7. CRICYAL S.R.L. · 70 m · CAEN 9531
  8. VENTRUST CONSULTING SRL · 77 m · CAEN 7020

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,13 mil lei▼ 28,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
746 mii1,49 mil2,24 mil2,98 mil2023 · cifră de afaceri: 2.982.927 lei2023 · profit net: 1.568.238 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.983.404 lei2024 · profit net: 1.616.249 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.131.301 lei2,13 mil2025 · profit net: 231.241 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
524 mii lei▼ 45,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4342 · 95 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Mureș · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
10,9% marjă · mai sus decât 47% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,8%
Creștere CA an/an
-28,6%
CA / salariat
426.260 lei
Datorii / active
17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+28,2%/an
Grad de îndatorare
17%
Angajați, în timp
2 → 5 (2021–2025, +150%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.131.301−28,6%231.241−85,7%10,8%524.4273.103.2002.578.9935
20242.983.4041.616.249+3,1%54,2%952.7083.553.1312.609.5185
20232.982.9271.568.23852,6%3.872.3109.338.1465.469.3137
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

17

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
1.170.239 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-0911582/320/2026Judecătoria Targumuresconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2025-03-19762/268/2025Judecătoria Odorheiulsecuiescordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
CORTONA INVESTMENT S.R.L.49744984în funcțiune
PERSONAL PROSPERITAS SRL23807213în funcțiune
VIREO RUBICON S.R.L.47250178în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 12 active, cifră de afaceri cumulată 132,13 mil lei, 277 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
WARCON INNOVATION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →