identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

IPROLAM SA

CAEN 7210 — Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CUI 329J1991000617402Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 08.11.2026RO e-Facturaiprolam.roActivăAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
10,35mil lei
▼ 74,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−7,16mil lei
▼ 3.287,0% vs. 2024
Salariați
32
▼ 11,1% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2018
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IPROLAM SA (CUI 329, nr. J1991000617402) este o societate pe acțiuni (SA) activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (CAEN 7210). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,35 mil lei și 32 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 08.11.2026.

În anul 2025, IPROLAM SA a raportat o cifră de afaceri de 10.349.351 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 74,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 7.163.397 lei. Datoriile totale au scăzut cu 22,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 32.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-7.163.397 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
329
Nr. Reg. Comerțului
J1991000617402 · EUID ROONRC.J1991000617402
Cod CAEN
7210 — Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. NEGUSTORI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
iprolam.ro
Telefon
0213132610
Nota site-ului
6,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 26.08.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 mN12345678
  1. CONCEPT KITCHEN SRL · 22 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  2. CCD PROFESIONAL WORK S.R.L. · 23 m · CAEN 4211 · +6 firme la aceeași adresă
  3. ISTALLAZIONI RO SRL · 34 m · CAEN 4322 · +4 firme la aceeași adresă
  4. EXPERT AUDIT DASID SRL · 39 m · CAEN 6920 · +4 firme la aceeași adresă
  5. ESTATE BUILDING CONSTRUCTION S.R.L. · 42 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TOP COMFEX S.R.L. · 50 m · CAEN 1822 · +3 firme la aceeași adresă
  7. ROMLEB INTERNATIONAL S.R.L. · 54 m · CAEN 4619
  8. FLORANCE TRADING TURISM AND SHIPPING IMPEX SRL · 67 m · CAEN 7911 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202510,35 mil lei▼ 74,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
10,21 mil20,42 mil30,63 mil40,84 mil2023 · cifră de afaceri: 5.986.350 lei2023 · profit net: 122.343 lei20232024 · cifră de afaceri: 40.840.724 lei2024 · profit net: 224.767 lei20242025 · cifră de afaceri: 10.349.351 lei10,35 mil2025 · profit net: -7.163.397 lei2025
Salariați
32▼ 11,1%
20232025
Datorii totale
14,08 mil lei▼ 22,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7210 · 574 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-69,2% marjă · mai sus decât 10% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-69,2%
Creștere CA an/an
-74,7%
CA / salariat
323.417 lei
Datorii / active
60%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-76,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-3,0%/an
Lichiditate curentă
1,58
Grad de îndatorare
60%
Scor Z-Altman
0,81 (zonă de risc)
Angajați, în timp
48 → 32 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202510.349.351−74,7%-7.163.397−999%-69,2%14.080.39123.591.3199.426.21532
202440.840.724+582%224.767+83,7%0,6%18.242.65134.885.47416.589.61236
20235.986.350122.3432,0%23.546.27939.935.69616.364.84638
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-08.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiectare instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 28/3/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0800valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 3/28/2011
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-0786valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

IPROLAM OSIM 2006IPROLAM SA OSIM 1991

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
14.990 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

14
Dosare în care firma apare ca parte
14
Ca creditor
4
Ca pârât
4
Ca debitor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-135835/300/2026Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-06-051980/121/2025/a1Tribunalul Galaticoncordat preventiv EXTRAS împotriva sent.civ.interm.nr.279/17.12.2025FondCreditor
2026-05-0482/300/2026Tribunalul Bucuresticontestaţie la executare contestatie privind lamurirea intelesului titlului execFondContestator
2026-04-0712845/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-03-036669/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestipretenţiiFondPârât
2026-02-255835/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-01-0582/300/2026Judecătoria Sectorul2bucuresticontestaţie la executare susp. exec - 423/2025FondContestator
2025-12-2340075/300/2025Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2025-08-071980/121/2025Tribunalul Galaticoncordat preventivFondCreditor
2025-03-05523/121/2025Tribunalul GalatipretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Firma a declarat în registrul internațional LEI că nicio persoană sau firmă nu o controlează (acționariat dispersat).

Sursa: GLEIF, registrul internațional al codurilor LEI (date deschise CC0), citit la 08.11.2026. Asociații persoane fizice nu sunt publicați într-o sursă deschisă și nu apar aici.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IPROLAM SA

Este IPROLAM SA o firmă activă?

Da. IPROLAM SA este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 08.11.2026).

Este IPROLAM SA plătitoare de TVA?

Da, IPROLAM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 08.11.2026). Codul de TVA este RO329.

Ce cifră de afaceri are IPROLAM SA?

În 2025, IPROLAM SA a avut o cifră de afaceri de 10.349.351 lei, în scădere cu 74,7% față de 2024, și o pierdere netă de 7.163.397 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IPROLAM SA?

În 2025, IPROLAM SA a raportat un număr mediu de 32 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este IPROLAM SA în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IPROLAM SA să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.08.2026.

Are IPROLAM SA procese în instanță?

Da, IPROLAM SA apare în 14 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are IPROLAM SA datorii la ANAF?

IPROLAM SA nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IPROLAM SA?

Sediul social declarat al IPROLAM SA este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. NEGUSTORI.

Ce activitate are IPROLAM SA?

Activitatea principală declarată a IPROLAM SA este „Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie” (cod CAEN 7210).

Când a fost înființată IPROLAM SA?

IPROLAM SA a fost înregistrată pe 10.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991000617402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IPROLAM SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala