identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

ARTISAN INGREDIENTS SRL

CAEN 4636 — Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CUI 33453296J2014009188401Plătitor TVA din 2014Verificat ANAF 28.10.2026RO e-Facturaartisaningredients.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
14,89mil lei
▲ 1,3% vs. 2024
Profit net · 2025
2,94mil lei
▲ 1,2% vs. 2024
Salariați
10
▲ 11,1% vs. 2024
Vechime
12ani
din 2014
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ARTISAN INGREDIENTS SRL (CUI 33453296, nr. J2014009188401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2014. Activitatea principală: comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636). Este plătitoare de TVA din 2014. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,89 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, ARTISAN INGREDIENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.894.836 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,3%. Rezultatul net a fost un profit de 2.940.559 lei. Datoriile totale au scăzut cu 31,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33453296
Nr. Reg. Comerțului
J2014009188401 · EUID ROONRC.J2014009188401
Cod CAEN
4636 — Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-08-05 (12 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR COBADIN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
51775

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 31 firme.

100 mN123
  1. IMPEX MARIANUS S.R.L. · 43 m · CAEN 4781 · +30 firme la aceeași adresă
  2. GALANT ROM SIMEX S.R.L. · 74 m · CAEN 4619
  3. ADOMAR COM IMPEX SRL · 76 m · CAEN 1822 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202514,89 mil lei▲ 1,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,72 mil7,45 mil11,17 mil14,89 mil2023 · cifră de afaceri: 13.637.473 lei2023 · profit net: 2.485.683 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.706.564 lei2024 · profit net: 2.904.650 lei20242025 · cifră de afaceri: 14.894.836 lei14,89 mil2025 · profit net: 2.940.559 lei2025
Salariați
10▲ 11,1%
20232025
Datorii totale
3,87 mil lei▼ 31,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4636 · 298 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
19,7% marjă · mai sus decât 94% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
19,7%
Creștere CA an/an
+1,3%
CA / salariat
1.489.484 lei
Datorii / active
23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+13,7%/an
Grad de îndatorare
23%
Angajați, în timp
9 → 10 (2021–2025, +11%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202514.894.836+1,3%2.940.559+1,2%19,7%3.867.40017.047.53113.120.13810
202414.706.564+7,8%2.904.650+16,9%19,8%5.624.14916.687.31811.063.1699
202313.637.4732.485.68318,2%6.031.22914.407.1398.375.9108
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ARTISAN INGREDIENTS SRL

Este ARTISAN INGREDIENTS SRL o firmă activă?

Da. ARTISAN INGREDIENTS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este ARTISAN INGREDIENTS SRL plătitoare de TVA?

Da, ARTISAN INGREDIENTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 03.09.2014 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO33453296.

Ce cifră de afaceri are ARTISAN INGREDIENTS SRL?

În 2025, ARTISAN INGREDIENTS SRL a avut o cifră de afaceri de 14.894.836 lei, în creștere cu 1,3% față de 2024, și un profit net de 2.940.559 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ARTISAN INGREDIENTS SRL?

În 2025, ARTISAN INGREDIENTS SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ARTISAN INGREDIENTS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ARTISAN INGREDIENTS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are ARTISAN INGREDIENTS SRL datorii la ANAF?

ARTISAN INGREDIENTS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ARTISAN INGREDIENTS SRL?

Sediul social declarat al ARTISAN INGREDIENTS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR COBADIN.

Ce activitate are ARTISAN INGREDIENTS SRL?

Activitatea principală declarată a ARTISAN INGREDIENTS SRL este „Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase” (cod CAEN 4636).

Când a fost înființată ARTISAN INGREDIENTS SRL?

ARTISAN INGREDIENTS SRL a fost înregistrată pe 05.08.2014, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2014009188401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARTISAN INGREDIENTS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala