identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

E C D S.R.L.

CAEN 4637 — Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
CUI 33521625J2014000197143Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
18,37mil lei
▲ 12,8% vs. 2024
Profit net · 2025
1,07mil lei
▲ 22,5% vs. 2024
Salariați
16
▲ 6,7% vs. 2024
Contracte publice
29
SEAP · activ 2020
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, E C D S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18.371.614 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,8%. Rezultatul net a fost un profit de 1.070.192 lei. Datoriile totale au crescut cu 2,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 16.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33521625
Nr. Reg. Comerțului
J2014000197143 · EUID ROONRC.J2014000197143
Cod CAEN
4637 — Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-08-27 (12 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR REDNIK
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202518,37 mil lei▲ 12,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,59 mil9,19 mil13,78 mil18,37 mil2023 · cifră de afaceri: 15.599.964 lei2023 · profit net: 1.181.453 lei20232024 · cifră de afaceri: 16.282.294 lei2024 · profit net: 873.947 lei20242025 · cifră de afaceri: 18.371.614 lei18,37 mil2025 · profit net: 1.070.192 lei2025
Salariați
16▲ 6,7%
20232025
Datorii totale
6,43 mil lei▲ 2,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4637 · 426 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Covasna · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,8% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,8%
Creștere CA an/an
+12,8%
CA / salariat
1.148.226 lei
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
33,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+25,7%/an
Grad de îndatorare
64%
Angajați, în timp
17 → 16 (2021–2025, -6%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202518.371.614+12,8%1.070.192+22,5%5,8%6.427.57110.081.8833.192.58616
202416.282.294+4,4%873.947−26,0%5,4%6.259.2748.372.0652.122.39415
202315.599.9641.181.4537,6%3.155.7904.383.5391.248.44716
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

29

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
3.744 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
20
Valoare totală
8.218 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-03-131242/305/2023Judecătoria Sfantugheorghevalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
HOTEL CONDOR SRL15124910în funcțiune
SECOND BSC S.R.L.40226482în funcțiune
TRIOL BSC S.R.L.36816892în funcțiune
Z-JOB SRL24290017în funcțiune
ZUKUNFT SRL18238197radiată
ZUPOR CONECT S.R.L.31905689în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 13 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 11 active, cifră de afaceri cumulată 89,27 mil lei, 63 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
E C D   S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →