identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DHAMCO IMPEX SRL

CAEN 4615 — Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
CUI 3379376J1993003897407Plătitor TVA din 1993TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
970mii lei
▲ 10.799,4% vs. 2024
Profit net · 2025
292mii lei
▲ 3.911,7% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

DHAMCO IMPEX SRL (CUI 3379376, nr. J1993003897407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie (CAEN 4615). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 970 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, DHAMCO IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 969.500 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10.799,4%. Rezultatul net a fost un profit de 292.094 lei. Datoriile totale au crescut cu 91,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3379376
Nr. Reg. Comerțului
J1993003897407 · EUID ROONRC.J1993003897407
Cod CAEN
4615 — Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-02-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SILVIA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. INFRA NET S.R.L. · 33 m · CAEN 3312
  2. MICROMET PROD IMPEX SRL · 38 m · +1 firme la aceeași adresă
  3. SPORTYCRIS LIFE ENHANCE S.R.L. · 39 m · CAEN 9313
  4. GDY DOCTOR INSTALATOR SRL · 40 m · CAEN 4789
  5. EGO GROUP REZIDENTIAL SRL · 40 m · CAEN 6831 · +3 firme la aceeași adresă
  6. DAVITERA SRL · 42 m · CAEN 8891
  7. CHIM PETROMET CONSTRUCT S.R.L. · 48 m · CAEN 4612
  8. COFFEE DM FROM THE CORNER S.R.L. · 54 m · CAEN 5630

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025970 mii lei▲ 10.799,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
242 mii485 mii727 mii970 mii2023 · cifră de afaceri: 4.030 lei2023 · profit net: -65.491 lei20232024 · cifră de afaceri: 8.895 lei2024 · profit net: -7.663 lei20242025 · cifră de afaceri: 969.500 lei970 mii2025 · profit net: 292.094 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
131 mii lei▲ 91,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4615 · 223 firme · mai sus decât 70% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
30,1% marjă · mai sus decât 77% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
30,1%
Creștere CA an/an
+10.799,4%
CA / salariat
969.500 lei
Datorii / active
35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
121,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+26,1%/an
Lichiditate curentă
2,83
Grad de îndatorare
35%
Scor Z-Altman
8,49 (zonă sigură)
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025969.500+999%292.09430,1%130.585370.106239.5321
20248.895+121%-7.663-86,1%68.05915.486-52.5621
20234.030-65.491—57.76412.794-44.8991
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
REDFIN CONSULTING S.R.L.53066278în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 970 mii lei, 1 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre DHAMCO IMPEX SRL

Este DHAMCO IMPEX SRL o firmă activă?

Da. DHAMCO IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este DHAMCO IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, DHAMCO IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO3379376.

Ce cifră de afaceri are DHAMCO IMPEX SRL?

În 2025, DHAMCO IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 969.500 lei, în creștere cu 10.799,4% față de 2024, și un profit net de 292.094 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are DHAMCO IMPEX SRL?

În 2025, DHAMCO IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este DHAMCO IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care DHAMCO IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are DHAMCO IMPEX SRL datorii la ANAF?

DHAMCO IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul DHAMCO IMPEX SRL?

Sediul social declarat al DHAMCO IMPEX SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SILVIA.

Ce activitate are DHAMCO IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a DHAMCO IMPEX SRL este „Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie” (cod CAEN 4615).

Când a fost înființată DHAMCO IMPEX SRL?

DHAMCO IMPEX SRL a fost înregistrată pe 26.02.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1993003897407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DHAMCO IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala