identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

DEAC CARGO SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 33866004J01/709/2014Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2023 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2023
2,51mil lei
▼ 38,1% vs. 2022
Profit net · 2023
294mii lei
▲ 78,3% vs. 2022
Salariați
5
— constant
Vechime
11ani
din 2014
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

DEAC CARGO SRL (CUI 33866004, nr. J01/709/2014) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sebeș, județul Alba, înființată în 2014. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 2,51 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2023, DEAC CARGO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.513.081 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 38,1%. Rezultatul net a fost un profit de 293.867 lei. Datoriile totale au scăzut cu 30,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33866004
Nr. Reg. Comerțului
J01/709/2014 · EUID ROONRC.J01/709/2014
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-12-04 (11 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Sebeş
Adresă
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. AVRAM IANCU · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515800
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. OFELIA SRL · 45 m · CAEN 4690
  2. ANDCRIS TECHNOLOGIES SRL · 67 m · CAEN 8020 · +1 firme la aceeași adresă
  3. SIMINGERIE COSMYPAN S.R.L. · 83 m · CAEN 1071
  4. ANDY SINATY S.R.L. · 88 m · CAEN 4781
  5. MIR & CLAU LOGISTIC S.R.L. · 98 m · CAEN 4941
  6. SANDER HERMANOS SRL · 104 m · CAEN 5611
  7. AUTO NOVA ŞOF S.R.L. · 106 m · CAEN 8553
  8. DREAM TEAM MOTOR SPORT S.R.L. · 112 m · CAEN 4532

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20232,51 mil lei▼ 38,1% față de 2022
Cifră de afaceriProfit net
1,02 mil2,03 mil3,05 mil4,06 mil2021 · cifră de afaceri: 2.650.658 lei2021 · profit net: 6.669 lei20212022 · cifră de afaceri: 4.060.615 lei2022 · profit net: 164.816 lei20222023 · cifră de afaceri: 2.513.081 lei2,51 mil2023 · profit net: 293.867 lei2023
Salariați
5
20212023
Datorii totale
1,70 mil lei▼ 30,6%
20212023

Indicatori 2023

Marjă netă
11,7%
Creștere CA an/an
-38,1%
CA / salariat
502.616 lei
Datorii / active
83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
83,9%
Creștere medie anuală (2015–2023)
+27,1%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20232.513.081−38,1%293.867+78,3%11,7%1.696.0492.046.180350.1315
20224.060.615+53,2%164.816+999%4,1%2.442.9562.745.906302.9505
20212.650.6586.6690,3%1.012.0971.694.943682.8467
Încă 6 ani de istoric (2015–2020)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca pârât
7
Ca debitor
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-202970/298/2026Judecătoria SebespretenţiiFondPârât
2026-05-201761/298/2026Judecătoria SebespretenţiiFondPârât
2026-05-201509/107/2026Tribunalul AlbapretenţiiFondPârât
2026-04-151104/298/2026/a1Judecătoria Sebesîndreptare eroare materialăFondDebitor
2026-02-101381/107/2025Judecătoria Sebespretenţii 167.752,94FondPârât
2025-12-163039/298/2025/a1Judecătoria Sebesîndreptare eroare materialăFondDebitor
2025-10-022245/322/2024Tribunalul Covasnaactiune in regresApelIntimat
2025-06-271381/107/2025Tribunalul Albapretenţii 167.752,94FondPârât
2024-08-262245/322/2024Judecătoria Targusecuiescactiune in regresFondPârât
2023-08-30324/298/2020Tribunalul AlbapretenţiiApelIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALUVITA S.R.L.52022168în funcțiune
ANGLITA IMPEX SRL8937392radiată
LISOTEX SRL25141153radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 3,13 mil lei, 7 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre DEAC CARGO SRL

Este DEAC CARGO SRL o firmă activă?

Da. DEAC CARGO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este DEAC CARGO SRL plătitoare de TVA?

Da, DEAC CARGO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16.05.2023 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO33866004.

Ce cifră de afaceri are DEAC CARGO SRL?

În 2023, DEAC CARGO SRL a avut o cifră de afaceri de 2.513.081 lei, în scădere cu 38,1% față de 2022, și un profit net de 293.867 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are DEAC CARGO SRL?

În 2023, DEAC CARGO SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este DEAC CARGO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care DEAC CARGO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are DEAC CARGO SRL procese în instanță?

Da, DEAC CARGO SRL apare în 12 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are DEAC CARGO SRL datorii la ANAF?

DEAC CARGO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul DEAC CARGO SRL?

Sediul social declarat al DEAC CARGO SRL este în JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. AVRAM IANCU.

Ce activitate are DEAC CARGO SRL?

Activitatea principală declarată a DEAC CARGO SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată DEAC CARGO SRL?

DEAC CARGO SRL a fost înregistrată pe 04.12.2014, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/709/2014.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DEAC CARGO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala