identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

PHI ELECTRO DISTRIBUTION SRL

CAEN 4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
CUI 34046738J2015000278122Plătitor TVA din 2015Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Atestat ANRE A3, C1A, C2AAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
30,17mil lei
▲ 58,2% vs. 2024
Profit net · 2025
1,02mil lei
▲ 559,0% vs. 2024
Salariați
42
▲ 147,1% vs. 2024
Contracte publice
29
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PHI ELECTRO DISTRIBUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 30.171.621 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 58,2%. Rezultatul net a fost un profit de 1.022.647 lei. Datoriile totale au crescut cu 96,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 42.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
34046738
Nr. Reg. Comerțului
J2015000278122 · EUID ROONRC.J2015000278122
Cod CAEN
4650 — Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-02-02 (11 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DIONISIE ROMAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400601

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. GABICOM S.R.L. · 50 m · CAEN 4711 · +5 firme la aceeași adresă
  2. FAST SOLUTION S.R.L. · 52 m · CAEN 4619 · +7 firme la aceeași adresă
  3. IORAMI SERVICII IMPORT EXPORT SRL · 54 m · CAEN 4687
  4. TOPO CLASS SRL · 65 m · CAEN 7112
  5. JIUL IMPORT EXPORT S.R.L. · 76 m · CAEN 5630
  6. CONCORDIA GENERAL SERVICE SRL · 88 m · CAEN 4322 · +5 firme la aceeași adresă
  7. RALISOV IMPEX SRL · 89 m · CAEN 4933 · +13 firme la aceeași adresă
  8. HONORIUSART S.R.L. · 93 m · CAEN 9602

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202530,17 mil lei▲ 58,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,54 mil15,09 mil22,63 mil30,17 mil2023 · cifră de afaceri: 27.927.218 lei2023 · profit net: 770.084 lei20232024 · cifră de afaceri: 19.074.971 lei2024 · profit net: 155.170 lei20242025 · cifră de afaceri: 30.171.621 lei30,17 mil2025 · profit net: 1.022.647 lei2025
Salariați
42▲ 147,1%
20232025
Datorii totale
12,36 mil lei▲ 96,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4650 · 1.065 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,4% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,4%
Creștere CA an/an
+58,2%
CA / salariat
718.372 lei
Datorii / active
86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+19,6%/an
Grad de îndatorare
86%
Angajați, în timp
8 → 42 (2021–2025, +425%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202530.171.621+58,2%1.022.647+559%3,4%12.362.80514.387.9372.037.24242
202419.074.971−31,7%155.170−79,9%0,8%6.287.6008.160.7241.897.92917
202327.927.218770.0842,8%7.546.1459.638.3652.134.06417
Încă 8 ani de istoric (2015–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip A3
încercări pentru certificarea conformității tehnice a centralelor electrice; emis 13.07.2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
18422valabil13.07.2027ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C1A
proiectare de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 13.07.2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
18423valabil13.07.2027ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 13.07.2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
18424valabil13.07.2027ANRE
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 8/4/2019
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8893valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

29

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
29
Valoare totală
137.254 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CORETRAX INDUSTRIAL LOGISTICS S.R.L.41956140în funcțiune
HCH IMPERFECTION S.R.L.42774627în funcțiune
RUSTIC TOUR SRL17581099radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 31,69 mil lei, 49 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PHI ELECTRO DISTRIBUTION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →