identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

FARMACIA MINICASO SRL

CAEN 4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CUI 3408790J1993000134341Plătitor TVA din 1993RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
6,91mil lei
▲ 10,5% vs. 2024
Profit net · 2025
340mii lei
▲ 38,6% vs. 2024
Salariați
8
— constant
Contracte publice
67
SEAP · activ 2023
În anul 2025, FARMACIA MINICASO SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.907.648 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,5%. Rezultatul net a fost un profit de 339.985 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3408790
Nr. Reg. Comerțului
J1993000134341 · EUID ROONRC.J1993000134341
Cod CAEN
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-03-01 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Videle
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TELEORMAN
Localitate
Orş. Videle
Adresă
JUD. TELEORMAN, ORŞ. VIDELE, ALEEA PIEŢEI, NR.5, BL.A8P, SC.A, AP.1
Cod poștal
145300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
6.907.648 lei
▲ 10,5%
Profit net
339.985 lei
▲ 38,6%
Datorii
2.360.998 lei
▲ 6,0%
Salariați
8
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 6.170.936 lei2024: 6.249.380 lei2025: 6.907.648 lei6,91 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 375.179 lei2024: 245.236 lei2025: 339.985 lei340 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 82024: 82025: 8820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
4,9%
Creștere CA an/an
+10,5%
CA / salariat
863.456 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+22,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.907.648 lei339.985 lei2.360.998 lei2.878.777 lei517.779 lei8
20246.249.380 lei245.236 lei2.228.399 lei2.651.193 lei422.794 lei8
20236.170.936 lei375.179 lei1.995.159 lei2.547.716 lei552.557 lei8
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

67

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
10.644 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
64
Valoare totală
117.788 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · Teleorman

7A
7 APRILIE S.R.L.
CUI 1397554 · Orş. Videle
VP
VITALIS PRIME MEDICAL S.R.L.
CUI 55258547 · Sat Scurtu Mare Com. Scurtu Mare
HV
HAZEN VET S.R.L.
CUI 51135630 · Orş. Zimnicea
FM
FARMACIA MEDPLUS S.R.L.
CUI 49094660 · Sat Liţa Com. Liţa
FV
FARMACIA VITAMIOS S.R.L.
CUI 47594767 · Sat Smârdioasa Com. Smârdioasa
FE
FARMACIILE EXMED S.R.L.
CUI 43606958 · Sat Peretu Com. Peretu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARMACIA MINICASO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →