identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

INSTITUTUL DE CERCETARI PENTRU ACOPERIRI AVANSATE ICAA SA

CAEN 7210 — Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
CUI 341644J1992002266405Plătitor TVA din 1993Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
396mii lei
▼ 2,1% vs. 2024
Profit net · 2025
86mii lei
▲ 18,4% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2019
În anul 2025, INSTITUTUL DE CERCETARI PENTRU ACOPERIRI AVANSATE ICAA SA a raportat o cifră de afaceri de 395.576 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,1%. Rezultatul net a fost un profit de 86.152 lei. Datoriile totale au scăzut cu 33,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
341644
Nr. Reg. Comerțului
J1992002266405 · EUID ROONRC.J1992002266405
Cod CAEN
7210 — Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-24 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
395.576 lei
▼ 2,1%
Profit net
86.152 lei
▲ 18,4%
Datorii
108.857 lei
▼ 33,1%
Salariați
3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 406.007 lei2024: 404.014 lei2025: 395.576 lei396 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 170.528 lei2024: 72.742 lei2025: 86.152 lei86 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 32024: 32025: 3320232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
21,8%
Creștere CA an/an
-2,1%
CA / salariat
131.859 lei
Datorii / active
2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-4,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025395.576 lei86.152 lei108.857 lei5.431.785 lei5.367.444 lei3
2024404.014 lei72.742 lei162.617 lei5.392.239 lei5.274.138 lei3
2023406.007 lei170.528 lei131.874 lei5.288.184 lei5.200.826 lei3
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-24.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
4.575 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ACQUA SERVICE SA9211737în funcțiune
CHEMP SADU SRL30891640în funcțiune
ECOROM 2000 SA6024696radiată
ELECTRA BALISTIC SRL16526371în funcțiune
PILOT SA3458160radiată
PIPERA HOME SRL33105623în funcțiune
PRUNDINVEST SRL13825000în funcțiune
SADU ENERGY SA28506602radiată
SADU REGENERABILE SRL29322543în funcțiune
ZAM AGREGATE SRL33545683în funcțiune
ZYTPRU BUSINESS S.R.L.52760700în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · Municipiul București

SC
SANDMAN COMMERCIAL ROMANIA S.R.L.
CUI 55438793 · Sector 3 Mun. Bucureşti
AP
AXO PHOTONICS S.R.L.
CUI 55429078 · Sector 3 Mun. Bucureşti
AR
ACT RT S.R.L.
CUI 54574568 · Sector 3 Mun. Bucureşti
QC
QUANTUM CLINICAL RESEARCH S.R.L.
CUI 54549084 · Sector 3 Mun. Bucureşti
LV
LIGHTS VENTURES S.R.L.
CUI 54302040 · Sector 3 Mun. Bucureşti
H&
HEM & STEM S.R.L.
CUI 53970823 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INSTITUTUL DE CERCETARI PENTRU ACOPERIRI AVANSATE ICAA SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →