identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

OPTICA IRIS PARTENER SRL

CAEN 2670 — Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
CUI 34682808J40/7554/2015Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,98mil lei
▲ 29,9% vs. 2024
Profit net · 2025
113mii lei
▲ 249,8% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
11ani
din 2015
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, OPTICA IRIS PARTENER SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.977.530 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 29,9%. Rezultatul net a fost un profit de 112.959 lei. Datoriile totale au crescut cu 23,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
34682808
Nr. Reg. Comerțului
J40/7554/2015 · EUID ROONRC.J40/7554/2015
Cod CAEN
2670 — Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-06-23 (11 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. ITALIANĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. ART ZONE EVENTS SRL · 16 m · CAEN 8299
  2. OPEN COMMUNICATION CENTER S.R.L. · 40 m · CAEN 6209 · +5 firme la aceeași adresă
  3. NISO TRANSEUROPE S.R.L. · 42 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DISTINCT CONSULT M&C SRL · 44 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  5. HOTEL 62 CLUB SRL · 52 m · CAEN 7721 · +1 firme la aceeași adresă
  6. HERBING AUTOMATION S.R.L. · 55 m · CAEN 3320
  7. ENERGO-HYDRO SYSTEMS S.R.L. · 55 m · CAEN 4313 · +1 firme la aceeași adresă
  8. SPEED SOCIETATE PENTRU PRODUCTIA DE ECHIPAMENTE ELECTRONICE DEDICATE S.R.L. · 58 m · CAEN 9511 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,98 mil lei▲ 29,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
494 mii989 mii1,48 mil1,98 mil2023 · cifră de afaceri: 1.120.700 lei2023 · profit net: 254.133 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.522.161 lei2024 · profit net: 32.293 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.977.530 lei1,98 mil2025 · profit net: 112.959 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
1,40 mil lei▲ 23,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2670 · 66 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
5,7% marjă · mai sus decât 40% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,7%
Creștere CA an/an
+29,9%
CA / salariat
494.383 lei
Datorii / active
60%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+30,6%/an
Grad de îndatorare
60%
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.977.530+29,9%112.959+250%5,7%1.403.8022.341.173984.2264
20241.522.161+35,8%32.293−87,3%2,1%1.140.6901.958.050871.2684
20231.120.700254.13322,7%1.341.9992.182.786846.2543
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-12335/85/2026Tribunalul Sibiuacţiune în concurenţa neloialăFondReclamant
2025-04-2511550/4/2025Judecătoria Sectorul4bucurestivalidare poprire in dosar de executare nr. 15149/2024FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
NEWTON CAPITAL INVEST S.R.L.36949597în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 2,96 mil lei, 7 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OPTICA IRIS PARTENER SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →