identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

SARALEX TRADIŢIONAL SRL

CAEN 4722 — Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
CUI 34711962J2015000931296Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,20mil lei
▼ 9,8% vs. 2024
Profit net · 2025
27mii lei
▼ 41,9% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Vechime
11ani
din 2015
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SARALEX TRADIŢIONAL SRL (CUI 34711962, nr. J2015000931296) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2015. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN 4722). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,20 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, SARALEX TRADIŢIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.198.118 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,8%. Rezultatul net a fost un profit de 27.352 lei. Datoriile totale au crescut cu 79,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
34711962
Nr. Reg. Comerțului
J2015000931296 · EUID ROONRC.J2015000931296
Cod CAEN
4722 — Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-06-29 (11 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. PLĂIEŞILOR · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100049
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. OCCIDENT IMOBILIARE S.R.L. · 23 m · CAEN 6820
  2. TALOS.AI S.R.L. · 28 m · CAEN 5829
  3. SMALL CRISCO SRL · 34 m · CAEN 4712 · +2 firme la aceeași adresă
  4. CAMINANTE TRAVEL SRL · 38 m · CAEN 7911
  5. DACMED SRL · 41 m · CAEN 8621 · +5 firme la aceeași adresă
  6. MISO SET HOME S.R.L. · 56 m · CAEN 9610 · +2 firme la aceeași adresă
  7. MALCON INTERNATIONAL S.R.L. · 66 m · CAEN 4664
  8. RUCAREX COM SRL · 81 m · CAEN 4322 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,20 mil lei▼ 9,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
336 mii671 mii1,01 mil1,34 mil2023 · cifră de afaceri: 1.342.188 lei2023 · profit net: 62.176 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.328.943 lei2024 · profit net: 47.117 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.198.118 lei1,20 mil2025 · profit net: 27.352 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
156 mii lei▲ 79,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4722 · 770 firme · mai sus decât 57% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 81% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
2,3% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,3%
Creștere CA an/an
-9,8%
CA / salariat
599.059 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+21,8%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
3 → 2 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.198.118−9,8%27.352−41,9%2,3%156.338198.36542.0272
20241.328.943−1,0%47.117−24,2%3,5%86.920148.56361.6433
20231.342.18862.1764,6%163.221241.09677.8753
Încă 8 ani de istoric (2015–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CONTROL SSM SUPORT SRL30450139radiată
FIRST SUPPORT CONSULTING S.R.L.46284261în dizolvare
FIRST SUPPORT SSM S.R.L.41078538în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,95 mil lei, 5 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SARALEX TRADIŢIONAL SRL

Este SARALEX TRADIŢIONAL SRL o firmă activă?

Da. SARALEX TRADIŢIONAL SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este SARALEX TRADIŢIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da, SARALEX TRADIŢIONAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.06.2017 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO34711962.

Ce cifră de afaceri are SARALEX TRADIŢIONAL SRL?

În 2025, SARALEX TRADIŢIONAL SRL a avut o cifră de afaceri de 1.198.118 lei, în scădere cu 9,8% față de 2024, și un profit net de 27.352 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SARALEX TRADIŢIONAL SRL?

În 2025, SARALEX TRADIŢIONAL SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SARALEX TRADIŢIONAL SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SARALEX TRADIŢIONAL SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are SARALEX TRADIŢIONAL SRL datorii la ANAF?

SARALEX TRADIŢIONAL SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SARALEX TRADIŢIONAL SRL?

Sediul social declarat al SARALEX TRADIŢIONAL SRL este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. PLĂIEŞILOR.

Ce activitate are SARALEX TRADIŢIONAL SRL?

Activitatea principală declarată a SARALEX TRADIŢIONAL SRL este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate” (cod CAEN 4722).

Când a fost înființată SARALEX TRADIŢIONAL SRL?

SARALEX TRADIŢIONAL SRL a fost înregistrată pe 29.06.2015, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2015000931296.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SARALEX TRADIŢIONAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala