identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COMFARM SRL

CAEN 4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CUI 3509360J1992020924406Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,87mil lei
▼ 18,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−114mii lei
▲ 89,9% vs. 2024
Salariați
8
▼ 11,1% vs. 2024
Contracte publice
5
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COMFARM SRL (CUI 3509360, nr. J1992020924406) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773). Este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,87 mil lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, COMFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.874.207 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 18,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 113.546 lei. Datoriile totale au crescut cu 10,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.651.037 lei) depășesc activele totale (533.082 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-1.116.730 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-113.546 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3509360
Nr. Reg. Comerțului
J1992020924406 · EUID ROONRC.J1992020924406
Cod CAEN
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-03-12 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. PANTELIMON
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
21594

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 13 firme.

100 mN123456
  1. MONACO TRADING SRL · 30 m · +3 firme la aceeași adresă
  2. IUBIRE IMPEX SRL · 31 m · +11 firme la aceeași adresă
  3. GÂNDIM PENTRU VIITOR S.R.L. · 32 m · CAEN 6820
  4. MONEY NIC COM. SRL · 48 m · CAEN 6820
  5. ALEX COM INVEST SRL · 51 m · CAEN 4712 · +5 firme la aceeași adresă
  6. MONTSAV SRL · 58 m · CAEN 7112 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,87 mil lei▼ 18,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
615 mii1,23 mil1,85 mil2,46 mil2023 · cifră de afaceri: 2.461.769 lei2023 · profit net: 8.507 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.293.690 lei2024 · profit net: -1.125.631 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.874.207 lei1,87 mil2025 · profit net: -113.546 lei2025
Salariați
8▼ 11,1%
20232025
Datorii totale
1,65 mil lei▲ 10,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4773 · 2.708 firme · mai sus decât 51% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-6,1% marjă · mai sus decât 14% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,1%
Creștere CA an/an
-18,3%
CA / salariat
234.276 lei
Datorii / active
310%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-8,9%/an
Lichiditate curentă
0,32
Grad de îndatorare
309%
Scor Z-Altman
-3,16 (zonă de risc)
Angajați, în timp
13 → 8 (2021–2025, -38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.874.207−18,3%-113.546-6,1%1.651.037533.082-1.116.7308
20242.293.690−6,8%-1.125.631−999%-49,1%1.501.515497.683-1.003.1849
20232.461.7698.5070,3%1.329.0781.449.521122.44710
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

5

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
5
Valoare totală
725 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COMFARM SRL

Este COMFARM SRL o firmă activă?

Da. COMFARM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este COMFARM SRL plătitoare de TVA?

Da, COMFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.03.1996 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO3509360.

Ce cifră de afaceri are COMFARM SRL?

În 2025, COMFARM SRL a avut o cifră de afaceri de 1.874.207 lei, în scădere cu 18,3% față de 2024, și o pierdere netă de 113.546 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COMFARM SRL?

În 2025, COMFARM SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COMFARM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COMFARM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are COMFARM SRL datorii la ANAF?

COMFARM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COMFARM SRL?

Sediul social declarat al COMFARM SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. PANTELIMON.

Ce activitate are COMFARM SRL?

Activitatea principală declarată a COMFARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773).

Când a fost înființată COMFARM SRL?

COMFARM SRL a fost înregistrată pe 12.03.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1992020924406.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COMFARM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala