identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

SAMUS TEC S.A.

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 35350378J2015003845125Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARRLaborator autorizat ISC
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
49,29mil lei
▼ 23,1% vs. 2024
Profit net · 2025
906mii lei
▼ 21,9% vs. 2024
Salariați
151
▼ 1,9% vs. 2024
Contracte publice
61
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SAMUS TEC S.A. a raportat o cifră de afaceri de 49.290.371 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 23,1%. Rezultatul net a fost un profit de 905.866 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 151.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 16 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35350378
Nr. Reg. Comerțului
J2015003845125 · EUID ROONRC.J2015003845125
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2015-12-22 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Dej
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. VĂII, NR.2 · 16 firme aici
Cod poștal
405200
Contact declarat
13 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 m500 mN12345678
  1. FARCAS M & R CONSTRUCT SRL · 132 m · CAEN 4100 · +3 firme la aceeași adresă
  2. SEBY ICETECH S.R.L. · 279 m · CAEN 2825
  3. EXCLUSIVE CLEANING & BEAUTY S.R.L. · 311 m · CAEN 8121 · +1 firme la aceeași adresă
  4. NANDORA COMIMPEX SRL · 333 m · CAEN 5211
  5. GSY AUTO PLUS S.R.L. · 372 m · CAEN 7120 · +2 firme la aceeași adresă
  6. BUNGARDECO SRL · 420 m · CAEN 1623
  7. META DINU S.R.L. · 427 m · CAEN 2511
  8. TOTAL GOMME SRL · 464 m · CAEN 4669 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202549,29 mil lei▼ 23,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
20,13 mil40,27 mil60,40 mil80,54 mil2023 · cifră de afaceri: 80.535.599 lei2023 · profit net: 457.605 lei20232024 · cifră de afaceri: 64.059.513 lei2024 · profit net: 1.159.245 lei20242025 · cifră de afaceri: 49.290.371 lei49,29 mil2025 · profit net: 905.866 lei2025
Salariați
151▼ 1,9%
20232025
Datorii totale
98,48 mil lei▲ 17,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4211 · 1.984 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,8% marjă · mai sus decât 32% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,8%
Creștere CA an/an
-23,1%
CA / salariat
326.426 lei
Datorii / active
77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,9%/an
Grad de îndatorare
77%
Angajați, în timp
235 → 151 (2021–2025, -36%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202549.290.371−23,1%905.866−21,9%1,8%98.480.338127.857.53028.304.945151
202464.059.513−20,5%1.159.245+153%1,8%84.160.280112.266.05627.399.079154
202380.535.599457.6050,6%93.028.170120.797.51227.209.834163
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
SAMUS TEC SA, DEJ
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Laborator de încercări în construcții autorizat ISC
profiluri: ANCFD ; BBABP ; D ; GTF ; MBM ; MD; emisă 23/09/2024; LABORATOR DE ANALIZE ȘI ÎNCERCĂRI ÎN ACTIVITATEA DE CONSTRUCȚII
4311valabil—Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

61

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
7
Valoare totală
162.971 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
54
Valoare totală
2.160.926 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

55
Dosare în care firma apare ca parte
55
Ca pârât
17
Ca creditor
7
Ca reclamant
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-101008/33/2026Curtea De Apel Clujmăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară DNAContestaţie(NCPP)Parte responsabilă civilmente
2026-08-133619/219/2026Judecătoria Dejordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-08-0315328/271/2026Judecătoria Oradeacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-07-229378/314/2026Judecătoria Suceavaanulare proces verbal de contravenţie SASSR-0000086FondPetent
2026-07-0124947/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-06-23342/33/2026/a1Curtea De Apel ClujAlte cereri în materia achiziţiilor publice cerere de restituire cautiuneRecursIntimat
2026-04-061364/187/2026Judecătoria BeiuspretenţiiFondPârât
2026-03-31353/33/2026Curtea De Apel ClujPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 655/C6/4837, 4838, 4844, 4857,RecursIntimat
2026-03-27342/33/2026Curtea De Apel ClujPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 620/C10/2549, 2603 din data deRecursIntimat
2026-03-26340/33/2026Curtea De Apel ClujPlângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 620/C10/2549, 2603 din data deRecursIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 55; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

15

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

10 firme afiliate · 5 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
HOLBAN SRL2789408radiată
IZO TEC SRL15723170în funcțiune
M G TEC GRUP SA17376221în funcțiune
METALICPLAS ACTIV S.A.35350386în funcțiune
METALICPLAS TEC S.A.34844942în funcțiune
PEHART TEC SA17565441radiată
TACO PRODSTEEL PLAS SRL25657660în dizolvare
TECAR - SAN SRL15038992radiată
TERMOTEC SRL14419328în funcțiune
TRANS TEROM SRL242560radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 52 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 7 județe: 33 active, cifră de afaceri cumulată 1,14 mld lei, 852 salariați, 18 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAMUS TEC S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →