identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

METALICPLAS ACTIV S.A.

CAEN 2593 — Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
CUI 35350386J2015003844124Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturametalicplas.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
28,10mil lei
▼ 48,3% vs. 2024
Profit net · 2025
37mii lei
▼ 51,6% vs. 2024
Salariați
61
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2018
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, METALICPLAS ACTIV S.A. a raportat o cifră de afaceri de 28.104.134 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 48,3%. Rezultatul net a fost un profit de 37.349 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 61.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 16 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35350386
Nr. Reg. Comerțului
J2015003844124 · EUID ROONRC.J2015003844124
Cod CAEN
2593 — Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2015-12-22 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Dej
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. VĂII, NR.2 · 16 firme aici
Cod poștal
405200
Contact declarat
13 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
metalicplas.ro
Email
office@metalicplas.ro
Ultima schimbare
platformă schimbată: WooCommerce → WordPress · 11.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme. Vezi pe hartă →

100 m250 m500 mN12345678
  1. FARCAS M & R CONSTRUCT SRL · 132 m · CAEN 4100 · +3 firme la aceeași adresă
  2. SEBY ICETECH S.R.L. · 279 m · CAEN 2825
  3. EXCLUSIVE CLEANING & BEAUTY S.R.L. · 311 m · CAEN 8121 · +1 firme la aceeași adresă
  4. NANDORA COMIMPEX SRL · 333 m · CAEN 5211
  5. GSY AUTO PLUS S.R.L. · 372 m · CAEN 7120 · +2 firme la aceeași adresă
  6. BUNGARDECO SRL · 420 m · CAEN 1623
  7. META DINU S.R.L. · 427 m · CAEN 2511
  8. TOTAL GOMME SRL · 464 m · CAEN 4669 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202528,10 mil lei▼ 48,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
15,86 mil31,73 mil47,59 mil63,45 mil2023 · cifră de afaceri: 63.454.905 lei2023 · profit net: 85.375 lei20232024 · cifră de afaceri: 54.319.941 lei2024 · profit net: 77.113 lei20242025 · cifră de afaceri: 28.104.134 lei28,10 mil2025 · profit net: 37.349 lei2025
Salariați
61
20232025
Datorii totale
54,01 mil lei▼ 8,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2593 · 138 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,1% marjă · mai sus decât 27% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
-48,3%
CA / salariat
460.724 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-10,2%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
195 → 61 (2021–2025, -69%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202528.104.134−48,3%37.349−51,6%0,1%54.009.87894.729.70040.862.95861
202454.319.941−14,4%77.113−9,7%0,1%58.806.58099.531.32440.825.60961
202363.454.90585.3750,1%59.042.93599.177.61340.940.03166
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
METALICPLAS ACTIV SA, DEJ
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
850 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-223258/107/2024/a7Tribunalul Albaacţiune în anulareFondPârât
2024-08-133258/107/2024Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA DEBITOAREIFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

15

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

10 firme afiliate · 5 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
HOLBAN SRL2789408radiată
IZO TEC SRL15723170în funcțiune
M G TEC GRUP SA17376221în funcțiune
METALICPLAS TEC S.A.34844942în funcțiune
PEHART TEC SA17565441radiată
SAMUS TEC S.A.35350378în funcțiune
TACO PRODSTEEL PLAS SRL25657660în dizolvare
TECAR - SAN SRL15038992radiată
TERMOTEC SRL14419328în funcțiune
TRANS TEROM SRL242560radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 52 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 7 județe: 33 active, cifră de afaceri cumulată 1,14 mld lei, 852 salariați, 18 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
METALICPLAS ACTIV S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →