identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

SIBIANUL NYK SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 35353030J2015001290329Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 16.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
12,19mil lei
▼ 15,8% vs. 2024
Profit net · 2025
463mii lei
▼ 61,3% vs. 2024
Salariați
15
▼ 31,8% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2015
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SIBIANUL NYK SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.192.786 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,8%. Rezultatul net a fost un profit de 463.272 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 15.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35353030
Nr. Reg. Comerțului
J2015001290329 · EUID ROONRC.J2015001290329
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-12-23 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Sat Jina Com. Jina
Adresă
JUD. SIBIU, SAT JINA COM. JINA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
557110

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

11 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202512,19 mil lei▼ 15,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,85 mil7,70 mil11,54 mil15,39 mil2023 · cifră de afaceri: 15.391.879 lei2023 · profit net: 1.224.232 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.472.674 lei2024 · profit net: 1.196.146 lei20242025 · cifră de afaceri: 12.192.786 lei12,19 mil2025 · profit net: 463.272 lei2025
Salariați
15▼ 31,8%
20232025
Datorii totale
2,09 mil lei▼ 12,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4711 · 32.428 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Sibiu · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
3,8% marjă · mai sus decât 59% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,8%
Creștere CA an/an
-15,8%
CA / salariat
812.852 lei
Datorii / active
44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+34,3%/an
Grad de îndatorare
44%
Angajați, în timp
17 → 15 (2021–2025, -12%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202512.192.786−15,8%463.272−61,3%3,8%2.093.2474.715.0382.641.56615
202414.472.674−6,0%1.196.146−2,3%8,3%2.394.8995.557.3363.178.29422
202315.391.8791.224.2328,0%2.697.2485.059.7882.416.93122
Încă 8 ani de istoric (2015–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca pârât
2
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-183652/99/2026Tribunalul IasipretentiiFondPârât
2025-12-302302/294/2025Judecătoria Salisteîncuviinţarea executării siliteFondDebitor
2025-09-104714/99/2025Tribunalul Iasiactiune in raspundere delictualaFondPârât
2024-04-0512239/245/2024Judecătoria Iasivalidare poprireFondTerţ poprit
2024-02-022065/303/2024Judecătoria Sectorul6bucurestifurtul calificat (art.229 NCP)FondParte civilă
2024-02-022065/303/2024/a1Judecătoria Sectorul6bucurestimăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminarăFondParte civilă

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.41370477în funcțiune
NEPO GREC S.R.L.44100508radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 14 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 11 active, cifră de afaceri cumulată 75,25 mil lei, 142 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIBIANUL NYK SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →