identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

RAV TOOLS SRL

CAEN 4662 — Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
CUI 35365760J2015015815406Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 06.11.2026aerolith.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,06mil lei
▲ 11,4% vs. 2024
Profit net · 2025
432mii lei
▼ 20,0% vs. 2024
Salariați
9
▲ 12,5% vs. 2024
Contracte publice
36
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RAV TOOLS SRL (CUI 35365760, nr. J2015015815406) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2015. Activitatea principală: comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN 4662). Este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,06 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, RAV TOOLS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.058.606 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 11,4%. Rezultatul net a fost un profit de 431.949 lei. Datoriile totale au crescut cu 117,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35365760
Nr. Reg. Comerțului
J2015015815406 · EUID ROONRC.J2015015815406
Cod CAEN
4662 — Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-12-30 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS COLENTINA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
aerolith.ro
Email
comenzi@aerolith.ro
Telefon
0314241910
Ultima schimbare
site lansat · 13.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. HIMALAYAN TASTE RESTAURANT S.R.L. · 20 m · CAEN 5611
  2. MOR TEN DEVELOPEMENT SRL · 42 m · CAEN 6812 · +7 firme la aceeași adresă
  3. ALEXMIR AUTO TRADE S.R.L. · 42 m · CAEN 4781
  4. ECO AQUA DESIGN SRL · 45 m · CAEN 7112
  5. MIGRAN TOTAL S.R.L. · 45 m · CAEN 4391 · +2 firme la aceeași adresă
  6. JACK & DANIELS TOTAL S.R.L. · 52 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  7. KUHN ACTE AUTO IMPEX SERVICE S.R.L. · 53 m · CAEN 8219 · +1 firme la aceeași adresă
  8. TRIO CAT S.R.L. · 60 m · CAEN 4663

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,06 mil lei▲ 11,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,26 mil2,53 mil3,79 mil5,06 mil2023 · cifră de afaceri: 4.328.607 lei2023 · profit net: 509.320 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.542.832 lei2024 · profit net: 539.709 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.058.606 lei5,06 mil2025 · profit net: 431.949 lei2025
Salariați
9▲ 12,5%
20232025
Datorii totale
1,96 mil lei▲ 117,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4662 · 419 firme · mai sus decât 76% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,5% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,5%
Creștere CA an/an
+11,4%
CA / salariat
562.067 lei
Datorii / active
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+23,4%/an
Grad de îndatorare
55%
Angajați, în timp
4 → 9 (2021–2025, +125%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.058.606+11,4%431.949−20,0%8,5%1.955.0523.581.2711.626.2199
20244.542.832+4,9%539.709+6,0%11,9%900.5502.743.3741.842.8248
20234.328.607509.32011,8%839.8342.142.9491.303.1158
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

36

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
36
Valoare totală
58.787 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-27AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. COLENTINA, NR.381MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS COLENTINA, NR.381

Întrebări despre RAV TOOLS SRL

Este RAV TOOLS SRL o firmă activă?

Da. RAV TOOLS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este RAV TOOLS SRL plătitoare de TVA?

Da, RAV TOOLS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 08.02.2016 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO35365760.

Ce cifră de afaceri are RAV TOOLS SRL?

În 2025, RAV TOOLS SRL a avut o cifră de afaceri de 5.058.606 lei, în creștere cu 11,4% față de 2024, și un profit net de 431.949 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RAV TOOLS SRL?

În 2025, RAV TOOLS SRL a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RAV TOOLS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RAV TOOLS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are RAV TOOLS SRL datorii la ANAF?

RAV TOOLS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RAV TOOLS SRL?

Sediul social declarat al RAV TOOLS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS COLENTINA.

Ce activitate are RAV TOOLS SRL?

Activitatea principală declarată a RAV TOOLS SRL este „Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte” (cod CAEN 4662).

Când a fost înființată RAV TOOLS SRL?

RAV TOOLS SRL a fost înregistrată pe 30.12.2015, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2015015815406.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RAV TOOLS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala