identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

BLUMAQ RO SRL

CAEN 4663 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
CUI 35433945J2016000056015Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
13,02mil lei
▼ 4,2% vs. 2024
Profit net · 2025
557mii lei
▼ 53,1% vs. 2024
Salariați
14
▼ 6,7% vs. 2024
Contracte publice
163
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BLUMAQ RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.015.058 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,2%. Rezultatul net a fost un profit de 557.104 lei. Datoriile totale au scăzut cu 10,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35433945
Nr. Reg. Comerțului
J2016000056015 · EUID ROONRC.J2016000056015
Cod CAEN
4663 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-01-19 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. CERNA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

10 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202513,02 mil lei▼ 4,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,79 mil7,57 mil11,36 mil15,14 mil2023 · cifră de afaceri: 15.141.433 lei2023 · profit net: 1.950.537 lei20232024 · cifră de afaceri: 13.585.182 lei2024 · profit net: 1.188.146 lei20242025 · cifră de afaceri: 13.015.058 lei13,02 mil2025 · profit net: 557.104 lei2025
Salariați
14▼ 6,7%
20232025
Datorii totale
3,55 mil lei▼ 10,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4663 · 270 firme · mai sus decât 82% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,3% marjă · mai sus decât 41% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,3%
Creștere CA an/an
-4,2%
CA / salariat
929.647 lei
Datorii / active
37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+20,6%/an
Grad de îndatorare
37%
Angajați, în timp
12 → 14 (2021–2025, +17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202513.015.058−4,2%557.104−53,1%4,3%3.547.5429.503.1785.792.84514
202413.585.182−10,3%1.188.146−39,1%8,7%3.948.30610.022.6166.012.74115
202315.141.4331.950.53712,9%3.509.0819.577.5905.987.09614
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

163

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
46
Valoare totală
46.088 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
117
Valoare totală
289.250 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

26
Dosare în care firma apare ca parte
26
Ca creditor
21
Ca pârât
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-19418/187/2022Curtea De Apel OradeapretenţiiRecursIntimat Pârât
2026-08-063724/103/2022/a24Curtea De Apel Bacaucontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorApelIntimat Reclamant
2026-05-053724/103/2022/a25Tribunalul NeamtcontestaţieFondCreditor
2026-03-123724/103/2022/a20Curtea De Apel Bacaucontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorApelIntimat Reclamant
2026-03-11120/1285/2019/a55Tribunalul Comercialclujcontestaţie 120/1285/2019/A55 AVICOLA SAFondCreditor
2026-03-063724/103/2022/a24Tribunalul Neamtcontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2026-02-16418/187/2022Tribunalul BihorpretenţiiApelIntimat
2026-01-263724/103/2022/a23Tribunalul Neamtcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotrFondCreditor
2025-12-293724/103/2022/a22Tribunalul Neamtcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotrFondCreditor
2025-11-121283/104/2025Curtea De Apel Craiovaconcordat preventiv omologare plan restructurare - termen preschimbatApelIntimat Creditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BLUMAQ RO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →