identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

MONITIS SRL

CAEN 6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 36031598J40/6418/2016Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
210mii lei
▲ 9,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−92mii lei
▼ 858,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
10ani
din 2016
În anul 2025, MONITIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 209.528 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 92.175 lei. Datoriile totale au crescut cu 48,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (285.830 lei) depășesc activele totale (83.462 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-202.368 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-92.175 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36031598
Nr. Reg. Comerțului
J40/6418/2016 · EUID ROONRC.J40/6418/2016
Cod CAEN
6201 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6210. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-05-03 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

10 ani
Cifra de afaceri (2025)
209.528 lei
▲ 9,8%
Profit net
-92.175 lei
▼ 858,5%
Datorii
285.830 lei
▲ 48,7%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 272.280 lei2024: 190.818 lei2025: 209.528 lei210 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 83.599 lei2024: -9.617 lei2025: -92.175 lei−92 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-44,0%
Creștere CA an/an
+9,8%
CA / salariat
209.528 lei
Datorii / active
342%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025209.528 lei-92.175 lei285.830 lei83.462 lei-202.368 lei1
2024190.818 lei-9.617 lei192.277 lei82.083 lei-110.194 lei1
2023272.280 lei83.599 lei165.797 lei119.570 lei-46.227 lei1
🔒 Încă 7 ani de istoric (2016–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BYGEO NETWORK SRL38183037radiată
MESERCOM SRL15578402în funcțiune
VELIXA SERVICES S.R.L.54296038în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

SI
SUPPORT IT AS S.R.L.
CUI 51095609 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CD
CHAIN DATA S.R.L.
CUI 51079522 · Sector 1 Mun. Bucureşti
DS
DUNCADO S.R.L.
CUI 51075245 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AS
AETHERNET S.R.L.
CUI 51059762 · Sector 1 Mun. Bucureşti
FS
FRIEPARKING SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 51045058 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AC
AMA CLOUD TECH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
CUI 51039463 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MONITIS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →