identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MONOLIT - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII MONTAJ NR 3 S.A.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 361404J40/258/1991Plătitor TVA din 2021RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
172mii lei
▼ 44,2% vs. 2024
Profit net · 2025
241mii lei
▲ 425,2% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2025, MONOLIT - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII MONTAJ NR 3 S.A. a raportat o cifră de afaceri de 172.200 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 44,2%. Rezultatul net a fost un profit de 240.819 lei. Datoriile totale au crescut cu 30,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
361404
Nr. Reg. Comerțului
J40/258/1991 · EUID ROONRC.J40/258/1991
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.mixta-de stat si privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MANTULEASA, NR.14 · 4 firme aici
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
172.200 lei
▼ 44,2%
Profit net
240.819 lei
▲ 425,2%
Datorii
5.846.773 lei
▲ 30,1%
Salariați
2
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 390.187 lei2024: 308.672 lei2025: 172.200 lei172 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 64.273 lei2024: -74.063 lei2025: 240.819 lei241 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 32024: 32025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
139,8%
Creștere CA an/an
-44,2%
CA / salariat
86.100 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025172.200 lei240.819 lei5.846.773 lei23.496.380 lei2.699.565 lei2
2024308.672 lei-74.063 lei4.495.112 lei8.212.380 lei2.458.746 lei3
2023390.187 lei64.273 lei4.576.768 lei8.261.128 lei2.532.809 lei3
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-05-14983/114/2024Tribunalul Buzaureconstituire vechimeFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

AC
ATU CONCEPT COMPANY SRL
CUI 26309078 · Restaurante
PP
PROMPT PROIECT CONSTRUCT SA
CUI 15234603 · Activități fotografice
RH
ROMCONSTRUCT HOLDING GRUP SA
CUI 13763365 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

ES
EDILNET S.R.L.
CUI 51177890 · Sector 3 Mun. Bucureşti
SL
STYLE LUXE CONSTRUCT S.R.L.
CUI 51080306 · Sector 3 Mun. Bucureşti
OC
OMEGA CONTSTRUCT & IDEAS S.R.L.
CUI 51056561 · Sector 3 Mun. Bucureşti
FC
FLORENT CONSTRUCT EXPERTS S.R.L.
CUI 50997794 · Sector 3 Mun. Bucureşti
TI
TICA INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50991422 · Sector 3 Mun. Bucureşti
WD
WILLY DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 50934702 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MONOLIT - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII MONTAJ NR 3 S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →