identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

QNC TOOLS SRL

CAEN 4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
CUI 36250423J2016001504227Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 16.10.2026qnc-tools.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,55mil lei
▲ 20,3% vs. 2024
Profit net · 2025
691mii lei
▲ 24,8% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, QNC TOOLS SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.549.271 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 20,3%. Rezultatul net a fost un profit de 690.595 lei. Datoriile totale au crescut cu 57,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36250423
Nr. Reg. Comerțului
J2016001504227 · EUID ROONRC.J2016001504227
Cod CAEN
4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-06-28 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ŞOS. NICOLINA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 13 firme.

100 mN123456
  1. MELISSA EXCHANGE S.R.L. · 58 m · CAEN 4941 · +5 firme la aceeași adresă
  2. MARNYNA IMPEX SRL · 59 m · +10 firme la aceeași adresă
  3. EUROPA GROUP SRL · 61 m · CAEN 6820 · +12 firme la aceeași adresă
  4. ROMULUS CORPORATION S.R.L. · 61 m · CAEN 4690 · +3 firme la aceeași adresă
  5. HOME EXPERT S.R.L. · 84 m · CAEN 7320 · +3 firme la aceeași adresă
  6. DATATEAM SRL · 87 m · CAEN 6220 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20256,55 mil lei▲ 20,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,64 mil3,27 mil4,91 mil6,55 mil2023 · cifră de afaceri: 5.683.677 lei2023 · profit net: 902.938 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.445.819 lei2024 · profit net: 553.253 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.549.271 lei6,55 mil2025 · profit net: 690.595 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
3,56 mil lei▲ 57,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4664 · 1.432 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Iași · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,5% marjă · mai sus decât 59% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,5%
Creștere CA an/an
+20,3%
CA / salariat
1.637.318 lei
Datorii / active
84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+38,0%/an
Grad de îndatorare
84%
Angajați, în timp
3 → 4 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.549.271+20,3%690.595+24,8%10,5%3.561.5064.257.181695.6754
20245.445.819−4,2%553.253−38,7%10,2%2.256.8013.350.5351.093.7345
20235.683.677902.93815,9%2.210.8303.531.1611.320.3316
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1529154/245/2026Judecătoria Iasiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
QNC TOOLS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →