identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

MOBSERVGSM SRL

CAEN 4742 — Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
CUI 36284710J12/2570/2016Neplătitor TVAVerificat ANAF 05.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
152mii lei
▲ 33,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−20mii lei
▲ 1,4% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
172
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MOBSERVGSM SRL (CUI 36284710, nr. J12/2570/2016) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Luna de Sus, comuna Florești, județul Cluj, înființată în 2016. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate (CAEN 4742). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 05.11.2026.

În anul 2025, MOBSERVGSM SRL a raportat o cifră de afaceri de 151.951 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 33,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 20.013 lei. Datoriile totale au crescut cu 69,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-20.013 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36284710
Nr. Reg. Comerțului
J12/2570/2016 · EUID ROONRC.J12/2570/2016
Cod CAEN
4742 — Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4740, 4792. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-07-06 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-05 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025152 mii lei▲ 33,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
38 mii76 mii114 mii152 mii2023 · cifră de afaceri: 94.013 lei2023 · profit net: -469 lei20232024 · cifră de afaceri: 113.852 lei2024 · profit net: -20.298 lei20242025 · cifră de afaceri: 151.951 lei152 mii2025 · profit net: -20.013 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
43 mii lei▲ 69,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4742 · 193 firme · mai sus decât 44% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Cluj · mai sus decât 41% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-13,2% marjă · mai sus decât 27% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-13,2%
Creștere CA an/an
+33,5%
CA / salariat
75.976 lei
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-395,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,0%/an
Grad de îndatorare
90%
Angajați, în timp
2 → 2 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025151.951+33,5%-20.013-13,2%43.27948.3425.0632
2024113.852+21,1%-20.298-17,8%25.51851.81626.2982
202394.013-469-0,5%20.12366.71946.5961
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-05.

Contracte publice (SEAP)

172

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
600 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
171
Valoare totală
147.738 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MOBSERVGSM SRL

Este MOBSERVGSM SRL o firmă activă?

Da. MOBSERVGSM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 05.11.2026).

Este MOBSERVGSM SRL plătitoare de TVA?

Nu, MOBSERVGSM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 05.11.2026).

Ce cifră de afaceri are MOBSERVGSM SRL?

În 2025, MOBSERVGSM SRL a avut o cifră de afaceri de 151.951 lei, în creștere cu 33,5% față de 2024, și o pierdere netă de 20.013 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MOBSERVGSM SRL?

În 2025, MOBSERVGSM SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MOBSERVGSM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MOBSERVGSM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are MOBSERVGSM SRL datorii la ANAF?

MOBSERVGSM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MOBSERVGSM SRL?

Sediul social declarat al MOBSERVGSM SRL este în JUD. CLUJ, SAT LUNA DE SUS COM. FLOREŞTI, LUNA DE SUS.

Ce activitate are MOBSERVGSM SRL?

Activitatea principală declarată a MOBSERVGSM SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate” (cod CAEN 4742).

Când a fost înființată MOBSERVGSM SRL?

MOBSERVGSM SRL a fost înregistrată pe 06.07.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J12/2570/2016.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOBSERVGSM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala